Mixit slaví 10 let Jubilejní kolekcí a odměnou 10 % v kreditech za každý nákup 

Dnes automaticky získáte odměnu 10 % z každé objednávky v kreditech. Slavíme 10 let Mixit! 

Limitovaná edice ke Dni otců: Mix müsli se slaným karamelem. Dnes navíc odměna 10 % za každý nákup ve formě kreditů

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

doma.cz: Pochutiny bez palmového oleje? Vzácnost, ale pomůžeme vám ji najít

Zdroj: doma.cz 12. 3.


Pochutiny bez palmového oleje? Vzácnost, ale pomůžeme vám ji najít

Palmový olej ničí planetu i lidské zdraví. Každý z nás ho denně jí, aniž by o tom věděl. Jeho největší výhoda je, že je levný, a proto je přidáván téměř do všeho.

V posledních měsících se i u nás objevila vlna kritiky produktů, obsahujících palmový tuk, i významná zákaznická poptávka, ale nabídka těchto potravin je velmi omezená. Mimo menší firmy jsou potraviny bez palmového oleje opravdu vzácností.

“V posledních měsících jsme zaznamenali výrazně více dotazů na obsah palmového oleje. Stoupá poptávka především po cukrovinkách, čokoládách a cereálních tyčinkách bez této ingredience, a to i přesto, že jsou zpravidla i několikanásobně dražší než konvenční varianty, které neprodáváme. Nemohu říci, ž by se jejich prodeje zvedaly významně, oproti loňsku stouply asi o 15 %, ale počet dotazů na ně stoupnul z nuly na několik denně a pro zákazníky je to velmi citlivá a výbušná otázka,” popisuje současný stav David Kukla, zakladatel Sklizeno. I ve světě on-line nakupování se nento trend stále posiluje. Například na internetovém supermarketu s dovážkovou službou Rohik.cz nově jedním kliknutím můžete vyfiltrovat z celého sortimentu potraviny neobsahující palmový tuk. Nejvíce si zde zákazníci hlídají složení u sladkostí a slaných pochutin (86 %), krémů a pomazánek (59 %), cereálií a cereálních tyčinek (58 %), tuků (53 %) a dětské výživy. Největší problémy, které zákazníci v souvislosti s palmovým olejem řeší, jsou dva: nedostatek produktů bez palmového oleje (77 %) a zdlouhavé zkoumání etiket (67 %).

Menší obchody nebo farmářské prodejny se snaží vyhýbat palmovému tuku, ale bohužel to zcela nejde. Na rozdíl od běžné sítě jsou zde produkty s palmovým olejem vzácností.

Mezi nejoblíbenější produkty bez palmového oleje patří:

• Lifefood - tyčinky, čokolády, zeleninové chipsy

• Rawfood - krekry, sušenky, sušené chlebíčky…

• Biopekárna Zemanka - sušenky a trvanlivé pečivo

• Jordi´s - čokoláda, horká čokoláda…

• Bio nebio - keksy a pochutiny

• Mixit.cz - cereální tyčinky, čokolády, müsli

• Cereabar - musli tyčinky a flapjacky

• Nutspread - oříškové pomazánky

0 Košík Nahoru