Už jen 1 den získáte odměnu 10 % z každé objednávky v kreditech na příští nákup. 

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

E15: Pojistný trh sklízí, co zasel

Zdroj: E15: 13. 4.


Pojistný trh sklízí, co zasel

ROZHOVOR se spolumajitelem poradenské společnosti Partners Petrem Borkovcem

Rozhovor se spolumajitelem poradenské společnosti Partners Petrem Borkovcem se neuskutečnil ve sterilní zasedačce, ale v restauraci jeho projektu My Food Market.

Byznys s kvalitními potravinami ho teď totiž vytěžuje ještě více než finanční služby. „Naší rolí je konsolidovat trh poctivých potravin,“ říká Borkovec. Vedle toho ale připravuje velké změny také s Partners, a to ve spolupráci s platebním systémem Twisto, do něhož nedávno vstoupil.

* Jak jdou dohromady finanční služby v Partners se start-upy v Brno Investment Group?

Start-upy i Partners, to je budování nových věcí. Partners sice vypadají, že běží naplno, ale jsme ve finančních službách stále na začátku. Dokud lidé chodí řešit své finance na pošty, stále musíme vymýšlet nové způsoby, jak růst. Pošta je ve finančních službách druhá největší po bankách a to je podle mě samo o sobě tristní. Tím, že nehraju golf a omezil jsem hraní počítačových her, mohl jsem místo toho přibrat další byznys. Máme ale také skvělé týmy lidí. Centrála Partners je už hodně samostatná. Stačí již jen určovat strategii a nemusíme každého řídit denně.

* Na čem v současnosti pracujete?

V Brno Investment Group je to určitě projekt nazvaný Big Food. Jednu nohu tam budou tvořit restaurace a prodejny My Food Market. Chystáme rovněž spojení s dalšími hráči na trhu při nákupu. Hledáme malé schopné výrobce, do nichž chceme vstupovat. Pomáhat jim finančně, s výrobou, s marketingem, s IT, s logistikou. Každý z nich si to nyní řeší sám a je to hrozně neefektivní.

* Co máte na mysli výrobou?

Asi nebudeme vyloženě zakládat farmy, ale nevylučuji, že bychom mohli vstoupit například do nějaké sýrárny či mlékárny. Mrzí mě, že jsme nechytli například výrobce müsli Mixit, dokud byli ještě malí.

Petr Borkovec (38)

Vystudoval Provozně-ekonomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně. V roce 2007 opustil poradenskou síť OVB a s Radimem Lukešem založil Partners. V poslední době se věnuje také své společnosti Brno Investment Group. Ta sahá od prodeje kvalitních potravin v rodícím se projektu Big Food až po cestovatelský start-up s globálními ambicemi Travelove.


0 Košík Nahoru