Nové dárkové boxy Mixit pro Vánoce 2019 jsou tady! 

F.O.O.D.: F. O. O. D. piknik 2016

Zdroj: F.O.O.D.10/2016


F. O. O. D. piknik 2016

LETOS JSME OSLAVILI UŽ 6. PIKNIK A TAKÉ 9. NAROZENINY. SEŠLO SE NÁS VÍCE NEŽ 8000 A ZA TO VÁM PATŘÍ NÁŠ VELKÝ DÍK!


Lepší počasí pro pořádání F. O. O. D. pikniku na pražské Ladronce jsme si nemohli ani přát. Čekaly na vás tentokrát hned dvě verze dobrotami naplněných piknikových košů, varianta s dekou i bez za symbolické ceny 300 a 500 Kč. Na pódiu jsme si společně s moderátorkou Vendulou Votrubovou přiťukli bublinkami na zdraví nejen našeho časopisu, ale také čerstvě narozené Karličky, miminka naší redaktorky Jany. Dostali jsme krásnou kytici plnou lučního kvítí. Rozdělili jsme se s vámi také o božský dort, který pro nás upekly Delikatesky.cz, a po sladké tečce následovala cooking show redakce. Téma hotdog si náš produkční Jiří Hilgart, druhý finalista soutěže MasterChef Česko, oblíbil natolik, že o něm dokázal vyprávět skoro hodinu. K ruce mu byla naše šéfredaktorka Jana a kamarád František Škanta.

Suroviny na vaření dodal generální partner Makro.

Kdo měl chuť na pálivou verzi, mohl si hotdog podávaný se salátem Coleslaw, provoněný špetkou uzené papriky a karamelizovanou cibulkou doplnit chilli pastami od Zach’s pesto & chilli, nechyběla ani pivní cibuláda od Marmelád s příběhem. Přímo na pódium nám přišla fandit velmi milá dáma, která právě oslavila své 72. narozeniny. Tím to celé pořádně začalo. Kromě skvělého jídla a pití od našich partnerů si návštěvníci mohli rozložit deky, piknikové koše a užívat si pohodu. Na pikniku proběhla i jedna rozlučka se svobodou.

Kdo měl chuť na něco dobrého, mohl korzovat mezi více než čtyřmi desítkami stánků, ze desítkami stánků, ze kterých si vybrat byl kumšt – naštěstí ve slunečním žáru byly domácí limonáda i zmrzlina k ochutnání na každém kroku. Věřte, že se činili všichni, žádná nuda v kornoutku to nebyla. A co by to bylo za piknik bez společných fotek? Fotostánek byl v obležení. Pohodový den jistila i zábava pro děti, které se neměly šanci nudit také díky maskotům Kubíka a časopisů Sluníčko a Mateřídouška. Cooking show šéfkuchaře Kampa Park Marka Raditsche, kterého můžete znát i jako porotce TV pořadu MasterChef Česko, byla plná úsměvů. A co dobrého mohli návštěvníci pikniku ochutnat od mistrů kuchařů, jako je Jan Křídlo z Chefparade či Vojtěch Václavík z Hergetovy Cihelny? Třeba mozzarellu ve slaninovém uzlíčku, flank steak s chipsy z kořenové zeleniny, grilovaný ananas s medem, v soli pečenou červenou řepu s pěnou z kozího sýra či smetanový dezert v režii Meggle. Nakonec nám zazpívala neskutečná Juwana Jenkins se svou kapelou. A naše pocity na závěr?

Nasbírali jsme spoustu inspirace a máme nespočet nápadů pro příští ročník. Už teď se těšíme a jsme rádi, že jste u toho mohli být opět letos s námi! Bez partnerů, farmářů, produkce a všech, kteří nám s přípravou pikniku pomáhali, bychom se my v redakci neobešli. A bez vás čtenářů už vůbec ne.

Děkujeme! Fotografie z pikniku naleznete na www.facebook. com/casopisFOOD. **


Foto autor| foto: Jan Hrdý

Foto autor| FOTO: JAN RENELT

Foto popis| Na pódium nám přišli pomoct Jana Černá (Zásadně zdravě) a František Gebr

Foto popis| Na náš piknik můžete přijít jen tak a bohatý piknikový koš získat na místě. I letos byl o ně velký zájem.

Foto popis| Zástupce starosty a radní pro kulturu MČ Praha 6 Mgr. Jan Lacina předal naší šéfredaktorce Janě kytici a oslavil s redakcí sklenkou sektu již 9. narozeniny.

Foto popis| Jako první se na pódiu podávaly naše redakční hotdogy

Foto popis| Šéfkuchař Vojtěch Václavík z Hergetovy Cihelny

Foto popis| Jan Křídlo ze školy vaření Chefparade

Foto popis| Speciální host i recept. Marek Raditsch a jeho ravioli s maracujovou omáčkou a krokantem.

Foto popis| Příprava zdravé svačiny od Mixit.cz je vždycky zábava

0 Košík Nahoru