Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

F.O.O.D.: F. O. O. D. piknik už po páté

Zdroj: F.O.O.D. 10/2015


F. O. O. D. piknik už po páté

SLUNEČNÁ POSLEDNÍ PRÁZDNINOVÁ SOBOTA PROMĚNILA KRÁSNÝ PRAŽSKÝ PARK LADRONKA DÍKY 5. ROČNÍKU F. O. O. D. PIKNIKU VE FESTIVAL DOBRÉHO JÍDLA, PITÍ A ZÁBAVY. A REKORDNÍ NÁVŠTĚVNOST DOSVĚDČUJE, ŽE BYLO O CO STÁT! 

Pokud jste 29. srpna zavítali na Ladronku, určitě nám dáte za pravdu, že se den zasvěcený jídlu a pití pod taktovkou časopisu F. O. O. D. vydařil. Piknikových košů pro vás bylo letos nachystáno přes 400 a fronta se na ně stála už od brzkého rána. Počasí nám letos přálo po celý den a ti, co si stejně jako velká část redakce spálili krk, potvrdí, že možná přálo až moc. Ti prozřetelnější se včas namazali u stánku s opalovacími krémy Daylong, my ostatní jsme večer zkoumali spálenou kůži v zrcadle. Ani červené nosy a zátylky však naštěstí nikomu nezkazily náladu. 
Také Ing. Roman Mejstřík, radní Prahy 6, pod jejímž patronátem se piknik už tradičně odehrál, si pochvaloval, kolik lidí se přišlo na tuto oslavu dobrého jídla a pití podívat – a že vás bylo na 9 tisíc! Kdo zrovna odpočíval na piknikové dece, mohl na pódiu zhlédnout některou z kuchařských show. Moderátor celého dne, „beatboxer“ Ondra Havlík alias En. Dru, na pódiu postupně uvítal redakci našeho časopisu pod vedením šéfredaktorky Jany Vašákové. Vidět jste mohli Martina Polačka z Mexicali Mercado, který poradil, jak na mexickou kuchyni, a populárního Emanuela Ridiho, který diváky postupně naučil pravé italské risotto a přidal i svůj oblíbený recept na špagety. 
Úspěch sklidil i Michal Nikodem z Ola Kala, od kterého jste se mohli naučit, jak na hamburger (ten se ostatně dal ochutnat i u stánku našeho partnera Hellmann's). Jako třešnička na dortu těm, kteří vydrželi až do pozdního odpoledne, zahrála kapela Lake Malawi. 

Pro každého něco 

A zatímco se děti zabavily ve skákacím hradu nebo se svými oblíbenými maskoty Lízou a Pupíkem z časopisu Sluníčko, dospělí se mohli vrhnout na ochutnávky u stánků, kterých letos bylo požehnaně: v nabídce bylo několik druhů hamburgerů, francouzské palačinky, argentinské steaky, těstoviny se skvělými pesty od Pesterie i dalších prodejců, domácí makronky i snídaně v podání třeba Mixit nebo Naše kaše, ochutnat jste mohli i vychlazený čerstvý kokos nebo pravou pizzu Napoletanu z foodtrucku. Na své si přišli i ti, kteří holdují vegetariánské a veganské stravě. Od každého něco bylo k ochutnání také ve stánku Delikatesky od naší mámy. Ani výběr káv letos rozhodně nebyl k zahození, dát jste si mohli jak klasická espresa a ledové kávy, tak kávu s nádechem exotiky – tu vietnamskou. 
Zakoupit si pochopitelně šlo i něco s sebou – cidry, marmelády, povidla, pesta, vína, limonády i domácí sirupy, bonbony nebo paštiky. Pro příznivce dobrého vkusu a doplňků byly nachystané i originální šperky s tematikou jídla a dobrot nebo potřeby a doplňky do kuchyně. 

Příští rok na viděnou! 

Za další povedený ročník samozřejmě vděčíme vám, našim čtenářům a čtenářkám, kvůli kterým tu vlastně jsme a pro které samozřejmě celý piknik pořádáme. Poděkování patří pochopitelně i našim partnerům, bez jejichž pomoci by tahle báječná oslava našich narozenin nebyla tak milá a pohodová. Generálními partnery F. O. O. D. pikniku byly společnosti Hellmann's, Hera a Algida, hlavními partnery I love polské jídlo, Subaru, Meggle, Ondrášovka, Galbani, Président a Mlékárna Kunín. Těšíme se s vámi všemi na příště! ** 

0 Košík Nahoru