Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Gastroplus.cz: Mixit přidal vlaječky s původem surovin, zůstává ale český

Zdroj: Gastroplus.cz 17. 8. 2012


Mixit přidal vlaječky s původem surovin, zůstává ale český

Na Mixit.cz, webovém míchači cereálií a müsli, přibyla novinka. Tentokrát ale výjimečně není k jídlu, o to je ale užitečnější. V detailu každé přísady od nynějška najdete nejen její přesné složení a účinky na organismus, ale i vlajku označující zemi původu dané přísady.

Český projekt Mixit.cz si totiž zakládá na kvalitě, transparentnosti a otevřenosti. V maximální možné míře navíc používá základní cereální suroviny z české produkce, a to i proto, že vzájemná podpora českých dodavatelů je pro udržení kvalitní regionální nabídky potravin na trhu klíčová.

„Je to součást našeho přístupu k Mixitu. Chceme být maximálně otevření a dávat zákazníkům naprosto přesné informace o tom, co prodáváme. Jsme si kvalitou svých produktů jistí a nemáme důvod něco tajit. Nevedeme popisky čitelné mikroskopem a všechno, co na nich uvádíme, zákazník v tubusu najde přesně v tom množství, které si objednal. Myslím, že jedině tak si můžeme vybudovat u zákazníků důvěru a musím zaklepat, že se nám to daří,“ vysvětluje novinku v širším kontextu Martin Wallner, jeden ze zakladatelů Mixit.cz.

„Navíc je z vlajek zjevné, že většina našeho cereálního sortimentu je česká. Papáju nebo kokos tady sice nevypěstujeme a kvalitně nevysušíme, co ale jde, se snažíme hledat v českých luzích a hájích. Jednak už jsme za ty dva roky zjistili, že kvalitativně jsou české produkty minimálně stejně dobré jako ty zahraniční a jednak si myslíme, že bychom se u nás měli vzájemně podporovat. Jenom tak se nám může všem dařit lépe,“ dodává k původu surovin druhý ze zakladatelů Tomáš Huber.

I když si ale do tubusu přimícháte suroviny s exotickými vlaječkami, můžete si být jistí, že i tak vám domů dorazí produkt, který byl vyrobený v České republice. „Některé suroviny je nutné dovážet, ale vše ostatní je na Mixitu ryze české. Mixit je český projekt, mícháme vlastnoručně ve vlastní výrobě a pod vlastním dohledem, tedy hlavně celý náš rostoucí míchací tým. Tubusy nám vyrábí české papírny a dáváme přednost českým dodavatelům,“ dodává k tématu Martin Wallner.

0 Košík Nahoru