Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

kralovstvizen.cz: Otestovali jsme pro vás: tyčinky MIXITKY

Zdroj: kralovstvizen.cz 5.7.


Otestovali jsme pro vás: tyčinky MIXITKY

Firmu Mixit zná každý především díky jejich výbornému müsli, které si každý může namíchat podle svého mlsného jazýčku. Tato firma však nabízí mnohem více. Příkladem jsou tyčinky Mixitky, na které se dnes zaměříme. Tato svačinka se může stát vaším parťákem například při výletech nebo prostě když vás přepadne hlad nebo mlsná. Byly namíchány tak, aby dodávaly energii. Vybrat si můžete ze sedmi druhů!

Mixitky jsou vyrobeny pouze z kvalitních produktů a neobsahují žádná éčka, pochybné látky či levné ingredience. V běžných obchodech budete podobné tyčinky hledat jen těžce. Chuť je samozřejmě také odlišná. Tyčinka je méně sladká a cítíte chuť kvalitních surovin. Navíc nemají žádnou čokoládovou ani jogurtovou polevu (které obvykle čokoládu nebo jogurt neviděly ani z vlaku), ale jsou bez nezdravé cukrovo-tukové polevy. Pokud se však v nějaké z tyčinek čokoláda nachází, nejedná se o žádnou kakaovou pochoutku, ale o výbornou čokoládu.

Konzistence tyčinek je různá. Zatímco Mixitky Černý rybíz a Kokos & Čokoláda jsou tak trochu drobivé konzistence, ostatní drží díky svým surovinám pevně pohromadě. Klasickým müsli tyčinkám je nejpodobnější Mixitka – Goji & Espresso & Čokoláda, ale pouze vzhledem. Chuť je opět někde jinde, výš! Tyčinky sedmi druhů jsou vyrobeny (až na příchuť Goji & Espresso & Čokoláda) z několika málo kvalitních surovin:

Mixitka – Goji & Espresso & Čokoláda
Složení: oves. vločky s klíčky, goji, mouka (rýžová, pšeničná, ječná), sirup (glukozový, maltozový, invertní, javorový), kakaové máslo, hmota a prášek, ječný sladový výtažek, vlašské a para ořechy, pšenič. otruby a vláknina, belgická čok. hořká (kakaová hm., cukr, kakaové máslo, sojový lecitin, vanilka), BIO sojové máslo, přírodní ořechové aroma, karamel, soj. lecitin, vanilka, kys. citronová, xanthan, glycerol, oves. vláknina, přírodní kávové aroma, sůl),

Mixitka – Datle & Fíky                         
Složení: ovesné vločky s klíčky, máslo, kondenz. mléko (pasterované ml. cukr) sušené datle a fíky, třtinový cukr, rýžová mouka, med, sůl)

Mixitka – Černý rybíz
Složení: ovesné vločky, máslo, plnotučné mléko, třtinový cukr, sušené mléko, rýžové křupinky, mrazem suš. černý rybíz (4 %), med, kys. citrónová, maltodextrin, citrónová šťáva, sůl

Mixitka – Pomeranč
Složení: ovesné vločky, máslo, plnotučné mléko, třtinový cukr, sušené mléko, rýžové křupinky, mrazem sušený pomeranč (5 %) a kůra (2 %), kys. citrónová, maltodextrin, citrónová šťáva, sůl

Mixitka BEZ LEPKU – Třešeň & Mandle
Složení: datle, višně, kyselé třešně (17 %), kešu, mandle (11 %), rýžové křupinky (rýže, cukr, sůl)

Mixitka BEZ LEPKU – Kokos & Čokoláda
Složení: jáhlové vločky, kokos (19 %), máslo, plnotučné mléko, třtinový cukr, belgická čokoláda hořká (kakaová hm., cukr, soj. lecitin, vanilka), med, sůl

Mixitka BEZ LEPKU – Jablko & Skořice
Složení: datle, jablko 21 %, mandle, rozinky, vlašské ořechy, rýžové křupinky (rýže 93 %, cukr, sůl), vanilka, skořice

Zatímco gramáž se pohybuje od 42 g do 80 g, cena je jednotná – 25 Kč. Mým favoritem je Mixitka Datle & Fíky, která je opravdu lahodná! Přestože jsou tyčinky méně sladké nežli tyčinky z běžných obchodů, nebránila bych se ještě méně cukru. Je to však můj subjektivní názor a chápu, že výrobci se musí podřídit jazýčkům většiny zákazníků. Celkově však hodnotím Mixitky kladně, chuť je výborná a kvalita je zřejmá!

0 Košík Nahoru