Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Květy: Pochutnání na míru

Zdroj: Květy 16/2012


Pochutnání na míru

V mnoha restauracích už není problém objednat si pokrm, u něhož si lze vybrat ingredience podle vlastního přání, či si přímo v podniku s otevřenou kuchyní ukázat, co by na talíři mělo být. Lahůdky přesně na míru je však možné také pořídit přes internet.

Pokud například ráno zjistíme, že máme lednici prázdnou, můžeme si až do domu nechat poslat snídani a dokonce si k tomu poručit i noviny (www.snidanedopostele.cz). Když jsme alergičtí na oříšky, které jsou obsažené v běžných druzích müsli, lze si ho z vloček, semínek a sušeného ovoce namíchat on-line (www.mixit.cz). Nedávno se začala prodávat čokoláda z domácí dílny francouzského mistra Michela Cluizela v podobě mléčné, hořké a bílé také na internetových stránkách e-shopu kavárny a čokoládovny Chocoloco.cz. Ve virtuální výrobně si tak můžete zakoupit nejen doporučené druhy, ale rovněž si lze z nabízených přísad namíchat svou oblíbenou. Do čokolády se dají přidat oříšky, mandle, arašídy s wasabi či oříšky makadamové, koření (například vanilkový nebo skořicový lusk), sušené ovoce (třeba jahody, brusinky, kokos), zázvor a mnoho dalšího. Každá tabulka je tedy originál včetně obalu. „Vzpomněl jsem si, jak jsem jako malý vyráběl čokoládu se svou babičkou, a napadlo mě, že by si vlastně každý mohl vytvořit svou vlastní příchuť a ozdoby,“ hovoří o svém nápadu Jan Ingeduld, jednatel společnosti ETC Gastro, s. r. o., která Choco Loco vlastní.

            A tak až budete chtít příště někoho blízkého potěšit originálním dárkem, můžete mu poslat přímo „na tělo“ třeba čokoládu nebo snídani do postele.

Foto autor| Snímky archivy firem

0 Košík Nahoru