To nejlepší se slaným karamelem ve výhodné sestavě!

Vážíme si věrnosti. :-) Za každý nákup získáváte automaticky odměnu až 7 % ve formě kreditů na příští objednávky. 

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

lupa.cz: Výpadek páteřní sítě Superhosting.cz vyřadil řadu služeb

Zdroj: lupa.cz 30.7.


Výpadek páteřní sítě Superhosting.cz vyřadil řadu služeb

Déle než hodinu a půl dnes trval výpadek páteřní sítě Superhosting.cz. Příčinou bylo selhání dvou routerů krátce po sobě.
Řada webů hostovaných na službě Superhosting.cz bylo dnes odpoledne nedostupných. Provozovatele hostingu postihl výpadek páteřní sítě.


Výpadek nastal kolem 15:30 a trval déle než hodinu a půl. 

Superhosting v pátek na blogu zveřejnil detailní popis toho, co se stalo. Kromě problému na dvou routerech v datacentru TTC se podle něj na nedostupnosti služeb podílel i výpadek DNS serverů.

„V době výpadku byl jeden DNS server mimo postiženou část sítě, druhý byl offline v TTC. Bohužel chybou na naší straně v návrhu, kdy prefix 95.168.192.0/20 propagujeme pouze z dvojice páteřních routerů v TTC, jsme v daný moment měli oba BGP routry offline, nebyl agregovaný prefix DNS serverů vidět v internetu,“ uvádí firma.

První vysvětlení

První popis situace poskytl Lupě krátce po vyřešení výpadku zakladatel Superhostingu Zdeňěk Cendra. Podle něj mělo dojít k souběhu dvou problémů rychle po sobě:

„Odešel nám hardware v jednom routeru, a tak jsme přepli na zálohu. V té době vše fungovalo a navenek nebylo nic znát. Asi o půl hodiny později ale nastal stejný problém i na tom záložním routeru. V té chvíli jsme v DC TTC ztratili konektivitu a začali jsme to řešit,“ popsal Lupě příčiny výpadku.

„Nejdéle trvalo zjistit, v čem je příčina problému. Karta totiž fungovala, ale zahazovala 100 % packetů. Nešlo o situaci, kdy by vyhořela a začalo se z ní kouřit. Kartu jsme pak fyzicky vyměnili, chvíli trvalo upravit konfiguraci, a potom se nám povedlo router opět zprovoznit,“ pokračuje.

„Že nastane problém i na záložním routeru, je náhoda, která je nepravděpodobná – ale stala se. Sešly se dva problémy na dvou zařízeních ve dvou místnostech a bohužel přišly moc rychle po sobě,“ dodává.

O případných kompenzacích se firma podle něj bude s klienty domlouvat individuálně.

Výpadek jsme sledovali průběžně:

17:09 – Všechny servery jsou nyní online. „Primarni pricina: HW selhani 10G karty na primarnim routeru a o chvili pozdeji jine 10G karty na backup routeru,“ vysvětluje Superhosting na Twitteru. 

17:01 – „90 % serveru nyni funguje, pracujeme na poslednich 10%,“ hlásí Superhosting.

16:38 - Problém je na naší straně, přiznává Superhosting. Firma na Facebooku napsala, že 10 % serverů je opět online a na zbytku se pracuje. „Pro vsechny je priroita zaridit zpet konektivitu k serverum – cela pricina je 100% na nasi strane → netyka se energie, samotne servery bezi, doslo k problemu na dvou sitovych zarizenich v nasi siti v TTC DC,“ doplňuje Superhosting.

16:11 – „Resime problem na dvou prvcich do DC TTC, delame vse pro co nejrychlejsi vyreseni, problem je 100% na IP vrstve na strane SH,“ napsal na svém Twitteru zakladatel Superhostingu Zdeněk Cendra.
Firma aktuální informace zveřejňuje na svém twitterovém účtu a facebookové stránce, aktualizace přidává každých zhruba deset minut.

Nedostupné byly například weby TV Nova, Slevomatu, Rohlik.cz, Skrz.cz, Bazos.cz, Mixit.cz, Tyinternety.cz a mnohé další.

0 Košík Nahoru