Už jen dnes! Doprava za 1 Kč se Zásilkovnou! (2780 odběrných míst po celé ČR) 

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

marketingsales.cz: Mixit slaví pět let, chce v tržbách překonat 100 milionů a má franšízu v Kanadě

Zdroj: marketingsales.cz 25.5.


Mixit slaví pět let, chce v tržbách překonat 100 milionů a má franšízu v Kanadě

Český e-shop Mixit.cz, ve kterém si mohou zákazníci namíchat müsli dle své chuti, slaví pět let od spuštění. Za tu dobu rozšířil své produktové portfolio, přiblížil se k ročním tržbám 100 milionů korun nebo postavil vlastní výrobní linku - to vše pod vedením původních zakladatelů Martina Wallnera a Tomáše Hubera a bez pomoci externích investorů.

První český on-line míchač müsli několikanásobně rostl už od začátku a i poslední účetní období údajně končí s dvojnásobnými obraty oproti předchozímu. Mixit každý den vyřídí řádově tisíce objednávek od více než 100 tisíc registrovaných zákazníků a chce letos v tržbách pokořit metu 100 milionů korun.

"Důležité pro nás je, že je pořád kam růst. I letos očekáváme růst minimálně o 70 %, a to většinou v Česku a postupně i v okolních zemích, které se momentálně na našem obratu podílejí v jednotkách procent," doplňuje Tomáš Huber, spoluzakladatel Mixit.cz.

Mixit už si mohou koupit zákazníci v Česku, na Slovensku a nově také v Polsku. "Chceme postupně více proniknout do střední Evropy. Zatím se nám v Polsku a na Slovensku podařilo postavit web a zajistit logistiku a v tomto roce se budeme věnovat více marketingu. Pokukujeme i po dalších středoevropských zemích, ale je to spíše střednědobý plán," popisuje druhý spoluzakladatel Martin Wallner. Mixit ale už je k dostání i mimo Evropu - v Kanadě byla spuštěná první frančíza Mixitu na světě.

Hlavní událostí uplynulého roku bylo pro Mixit pořízení nové automatizované linky. Přípravy a výroba zabraly více než dva roky a nyní se pracuje na vylepšení softwaru. Výrobní linka byla pro Mixit dosud největší investicí a celková cena se pohybuje v řádech nižších desítek milionů korun. Vysokou investici Mixit, který je stále 100% vlastněný svými zakladateli, zvládnul jen s pomocí banky, evropských fondů a s vlastními penězi. Vyrábí se v Česku a kde to je možné, tak i z českých surovin.

0 Košík Nahoru