Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Miminko: Dejte vejce malovaný...

Zdroj: Miminko 04/2015


Dejte vejce malovaný...

K Velikonocům patří neodmyslitelně vejce v mnoha podobách. Už od pradávna bylo vajíčko symbolem zrození nového života. Tato tradice se přenesla i do současných oslav svátků jara. V českých domácnostech se v největší míře objevují vejce natvrdo. Hospodyňky je nabarví pestrými barvami nebo opatří veselými velikonočními obtisky a hlavní součást koledy je připravena. 
Velikonoční svátky ale také symbolizují beránek, zajíček, pomlázka a pro věřící především kříž. Budete-li připravovat dekorace pro svůj dům a byt, budou právě tyto symboly vévodit. Ke svátkům jara ale také patří zelené větvičky, stužky, kuřátka z peříček nebo různých jiných materiálů. Udělejte si radost a prožijte velikonoční svátky v pěkném a optimisticky naladěném prostředí. 
Velikonoční beránek značí Božího beránka, Ježíše Krista. Jako sladký moučník se připravuje pravděpodobně proto, že v době půstu nebylo možno konzumovat žádná masová jídla. Zajíček je sice jako symbol Velikonoc i u nás zcela zdomácnělý, pochází však pravděpodobně z tradic anglosaských. Přináší prý velikonoční vajíčka, která schovává v okolí lidských příbytků. V okolních zemích, především severně od nás, je tradice hledání velikonočních vajíček dodržována podobně jako u nás pomlázka a koledování. 

Veli-ko-ko-noční mix 

Mixit pro vás opět namíchal speciální mix na Velikonoce. Křupavé lupínky a cornflakes jsou základ, který dostal šmrnc díky banánovému extraktu. Spolehnout se můžete na něco z české zahrádky, třeba na sušená jablka nebo vlašské ořechy, ale taky na brusinky a nějakou tu čokoládovou hoblinu. Celá směs hraje barvami čokoládových vajíček, což jsou ve skutečnosti mandle obalené v bílé čokoládě, která je obarvená Mixit přírodními barvivy - zelená z matcha čaje, červená z lyofilizovaných jahod nebo oranžová z pomerančové kůry. 

0 Košík Nahoru