Mixit slaví 10 let Jubilejní kolekcí a odměnou 10 % v kreditech za každý nákup 

Už jen do 7.6. automaticky získáte odměnu 10 % z každé objednávky v kreditech na příští nákup. 

Limitovaná edice ke Dni otců: Mix müsli se slaným karamelem. Do 7.6. odměna 10 % za každý nákup ve formě kreditů

Nové výhodné balení křupavého ovoce: Velká křupavá jahoda a Velká křupavá malina

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Mladá fronta DNES: Podnikatelem roku se stal Zdeněk Pelc

Zdroj: Mladá fronta DNES 2. 3.


Podnikatelem roku se stal Zdeněk Pelc

Nic jiného neumím, říká Zdeněk Pelc. Největší výrobce vinylových desek na světě získal prestižní ocenění EY Podnikatel roku.

PRAHA Save the Vinyl – Zachraňte vinyl, znělo heslo příznivců gramofonových desek na přelomu tisíciletí. „Elpíčka“ byla tehdy považována za zastaralý nosič a z trhu je rychle vytlačovalo CD.

Dnes si místo dřívějších hi-fivěží stále více hudebních fanoušků toužících po analogovém zvuku opět pořizuje gramofon. A že si na něm mají co přehrávat, je také zásluhou Zdeňka Pelce, majitele a dlouholetého šéfa loděnické společnosti GZ Media. Pelc včera večer na Žofíně převzal z rukou ministra financí Andreje Babiše prestižní ocenění EY Podnikatel roku 2015.

Loděnická firma, ve které Pelc pracuje přes 30 let a nyní mu v ní patří bezmála 90procentní podíl, je v současnosti největším výrobcem vinylových desek na světě.

„Kdybychom připočetli naše nové závody v Severní Americe, měli bychom se za letošní rok přiblížit 30 milionům kusů vyrobených desek, čímž zahraniční konkurenci hodně odskočíme,“ prohlašuje podnikatel, který za dva týdny oslaví 65. narozeniny.

Vítěz zamíří do Monte Carla

Třináctičlenná porota složená převážně z vítězů minulých ročníků vybrala Pelce ze 77 podnikatelů z celkem 61 firem. Dohromady činí obrat zúčastněných společností téměř 17 miliard korun.

Mezi pětici finalistů se kromě šéfa GZ Media dostal Luboš Novák ze společnosti Mega (zajišťující služby v oblastech čištění vod, povrchových úprav materiálů a ekologie) a Viktor Růžička, zakladatel společnosti BioVendor – Laboratorní medicína. Druhý jmenovaný získal titul Technologický podnikatel roku.

Uspěl rovněž ředitel výrobce obráběcích strojů Tajmac-ZPS ze Zlínska Michele Taiariol a jedna z pouhých devíti žen v soutěži Jiřina Nepalová, ředitelka pojišťovací makléřské společnosti Renomia. „Soutěž EY Podnikatel roku není jen o číslech, ale především o zajímavých příbězích. Těší nás, že i letos můžeme veřejnosti představit podnikatele, kteří jdou příkladem a jsou inspirací pro ostatní,“ prohlásila Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice.

Pelc jakožto vítěz národního kola se kvalifikoval na světové finále EY Podnikatel roku v Monte Carlu. Tam bude zastupovat Českou republiku v souboji s podnikateli ze šesti desítek zemí.

Fakta Vítězové dalších kategorií Začínající podnikatel roku 2015 Martin Wallner a Tomáš Huber ze společnosti Mixit umožňují zákazníkům objednat si na internetu müsli podle svých představ. Třeba s více jahodami a bez rozinek. Technologický podnikatel roku 2015 Pokud Čech zamíří na vyšetření krve, existuje dvoutřetinová pravděpodobněnost, že ji odborníci otestují na přístroji jihomoravské společnosti BioVendor. Tu před více než dvaceti lety založil Viktor Růžička. Společensky prospěšný podnikatel roku 2015 Nadační fond Klíček si klade za cíl zlepšovat život vážně nemocným dětem. Fond založila Markéta Královcová s manželem Jiřím. Nejlepší podnikatelský příběh, cena čtenářů MF DNES a iDNES.cz: Pavel Baloun, Banes

0 Košík Nahoru