Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Svět ženy: O ČEM SE MLUVÍ: Zdravá snídaně

Zdroj: Svět ženy 03/2015


O ČEM SE MLUVÍ: Zdravá snídaně

Kdo se ráno dobře a vydatně nají, bude mít dost energie dopoledne i po celý den. Navíc se říká, že lidé, kteří snídají, mají 4x nižší sklon k obezitě. Správná snídaně by se měla skládat z bílkovin (mléčné výrobky, bílý jogurt, tvaroh, vejce, kvalitní šunka), sacharidů (pečivo, müsli, obilné kaše), tuků (nejlépe s obsahem omega 3 a 6 nenasycených mastných kyselin), vlákniny a vitaminů (zelenina, ovoce - ale na těch si pochutnávají jen 4 % lidí). Skvělou variantou pro spěchavce je populární koktejl smoothie. V jedné sklenici doplníte jak potřebné živiny, tak tekutiny. Zkuste třeba ve vodě či mléce rozmixovat banán, jahody, ovesné vločky a k tomu přidat trošku tvarohu nebo jogurtu. Fantazii se opravdu meze nekladou. 
Snídaně musí být energeticky vydatná. 
Měla by nám poskytnout čtvrtinu denního přídělu energie (průměrně 500 kcal, při snaze shodit pár kilo postačí 300 kcal). 
Pokud po ránu opravdu nestíháte, dodejte tělu minimálně tekutiny a bílkoviny - například ve formě kefíru. Komu dochází inspirace, čím probudit trávení, ať zalistuje v nápadité kuchařce Snídaně u Florentýny (kucharkaprodceru.cz). 

Jde to i jinak 

Už jsme se naučili si ranní jídlo užívat. 
Možná proto jsou oblíbené brunche (pozdní snídaně o několika chodech, které plynule přecházejí do oběda). Mnoho lidí na snídani vyráží třeba do kavárny (a nejde jen o pracovní schůzky). Zdařilého průvodce, který je založen na osobních zkušenostech autorky se snídaňovými menu, najdete na Breakfastclub.cz. Anebo si je můžete nechat donést klidně až do postele (snidanedopostele.cz).

*** 

ZAJÍMAVÝ TIP: Ideální snídaní jsou cereálie. Pokud vám nevyhovují žádné z těch, jež se prodávají v obchodech, namixujte si směs podle vlastní chuti. To vám umožní na mixit.cz. Nově můžete ochutnat třeba kaštanovou kaši nebo si do müsli přidat sladový ječmen. 

0 Košík Nahoru