Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Tina: Den s Tinou

Zdroj: Tina 10/2012


Den s tinou

Můj ideální den je ten, který mohu aktivně strávit se svojí dcerou Eliškou. Jak vypadá skvělá sobota, popisuje Dana Mertová z redakce tiny.

RÁNO

Eliška mi ráda pomáhá s pečením. Takže sobotní ráno trávíme obvykle v kuchyni. Naposledy jsme objevily Muffiny s čokoládovými kousky od Dr. Oetkera. Obsah na ně koupíte v krabici, a skutečně je zvládne udělat i malé dítě. Do směsi, z které vznikne těsto pro 12 kousků, stačí přidat jen jedno vejce, čtyři lžíce oleje a zamíchat. Když naplníme papírové košíčky, které jsou součástí balení, a dáme svoje výrobky do rozpálené trouby, za necelých 20 minut je napečeno. Zdobíme květinkami, které chutnají po oplatkách a jdou taky koupit.

DOPOLEDNE

Už dva roky cvičím jógu s nepálským učitelem Siddhou v pražském centru Yogame. Od ledna začala pravidelně cvičit také Eliška. A já se snažím, aby se všechny pózy od začátku naučila správně. Dostala proto Jógové karty pro děti od zdejší cvičitelky Hanky Luhanové, kde jsou vyobrazeny jednotlivé asány. Osobně si oblíbila tzv. pozici dvojitého psa: to znamená, že se nohama opřete o zeď a přitom stojíte na rukou. Hlava je skoněná dolů. Je to ohromně energizující cvik. Vyzkoušejte ho. Hodinou jógy navíc spálíte 871 kJ.

POLEDNE

Milujeme řízky. Eliška kvůli chuti, já hlavně pro jejich rychlou přípravu.

Často je proto děláme o víkendu k obědu. Přednost dáváme vepřovému masu před kuřecím. Teď jsme ale objevily kouzlo kuřecích řízků obalených v kukuřičných lupíncích.

Recept je od běžných řízků jiný jen v poslední vrstvě: místo strouhanky na obalování řízečků použijeme kukuřičné lupínky. Ty předtím nasypeme do igelitového sáčku a rozdrtíme je dlaní nebo válečkem na nudle.

ODPOLEDNE

Městská knihovna na Mariánském náměstí v Praze má otevřeno v sobotu a strašně rády sem v zimě chodíme.

Začínáme obvykle v oddělení dětských knih, kde vybíráme čtení pro Elišku. Naposledy jsme si tady půjčily knihu od Davida Laňky: Pohádky pro dospělé děti a nedospělé dospělé. Čteme ji teď každý večer před spaním. Vede Pohádka o sněhové vločce a Pohádka o středisku pro efektivní využívání energie. Doporučujeme!

VEČER

Našim častým problémem je: co si dát k snídani? Od kolegyně Heleny jsem dostala tip na www.mixit.cz Tam si můžete namixovat vlastní müsli směs. Protože máme v sobotu večer volněji, sedly jsme si k počítači a vybíraly. Co v něm je? Kukuřičné a kokosové lupínky, slunečnicové semeno, ovesné lupínky, špaldové lupínky, banánové zlomky, jablko, brusinky a meruňky.

0 Košík Nahoru