Za každý nákup získá registrovaný uživatel až 7 % nákupu zpět v kreditech na příští objednávky 

Křupavé novinky v jednom tubusu: Dračí ovoce a meloun cantaloupe

Milujem a mixujem po celý rok - Elixír z lásky je ve stálé nabídce

Úspěšní podnikatelé a podnikatelky radí jak začít s podnikáním: Nemějte "velké oči" a važte si každého klienta i dodavatele. Kvalita je základ

Zdroj: ihned.cz 2. 9.

Mixit ihned.cz 2.9.

Martin Wallner, Tomáš Huber, zakladatelé společnosti Mixit

Už si nelámeme hlavu s konkurencí. Během ročních příprav konceptu jsme se každý den báli, jestli nepřijde někdo s podobnou službou dřív než my. I po spuštění jsme si dlouho nemohli pomoct a úzkostlivě jsme sledovali každý projekt, který začal dělat více či méně totéž co my.

Objednávali jsme si od nich, abychom věděli, jestli nemají nějakou surovinu či způsob balení lepší než my, spekulovali jsme, kolik dělají denně objednávek a kdo za nimi stojí, jaký nápad nebo fotku si od nás vypůjčili… A akorát jsme tím ztráceli čas a nervy zbytečně.

Možnou konkurenci samozřejmě sledujeme i dnes, v každém obchůdku se zdravou výživou bojujeme o svůj kousek místa v regálu. Každopádně jsme se postupem času přestali přemýšlením o konkurenci úplně trápit. Když nás někdo kopíruje, bereme to jako lichotku, že to možná děláme docela dobře.

Těch deset pokusů o stejný koncept v Česku zatím nikdy neskončilo úspěchem, málokdo si totiž uvědomuje, jak malý ten tuzemský trh je. A když někdo přijde s něčím obdobným, ale dělá to jinak, vlastně tomu i fandíme.

Zkrátka je třeba věnovat čas a energii budování vlastního podnikání, nikoliv sledování cizího. Konkurenční prostředí je zdravé a my jsme mu vděčni za to, jak jsme naši službu za ty roky posunuli. Podle nás firma funguje jedině tehdy, když to děláte po svém a neohlížíte se na to, jak to dělá okolí. Jen tak přijdou dobré nápady, jen tak si vás zákazníci zapamatují, jen tak budete odlišitelní.

0 Košík Nahoru