Mixujeme pohádkový Valentýn. ❤ Je tu zamilovaná kolekce dobrot a nový tubus

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

CF Hero aplikace v boji s cystickou fibrózou

Rozhodli jsme se podpořit projekt CF Hero, který se spustil v dubnu 2019 a nadále vylepšuje mobilní aplikaci pro teenagery s cystickou fibrózou. 

Cílem aplikace CF Hero je zábavnou formou zefektivnit a zkvalitnit dlouhé inhalace a dechové rehabilitace, které pacienti musí každý den podstupovat. Sami tvůrci aplikace ze svých zkušeností dobře vědí, jak náročné je dodržovat každodenní režim pacientů s cystickou fibrózou. I když je průběh často nevyzpytatelný, sami pacienti mohou dodržováním léčby a životního stylu tento průběh pozitivně ovlivnit.  Obrázek

Co je to cystická fibróza?

Cystická fibróza je závažné genetické onemocnění, které postihuje zejména dýchací a trávicí systém. Léčba je velice náročná a aby mohli pacienti vést co "nejnormálnější" život, stojí je to obrovské úsilí. Denně provádí inhalace a dechové rehabilitace, prášky polykají po hrstech a několikrát do roka si poleží v nemocnici. Prognóza dožití nemocných s cystickou fibrózou se neustále zlepšuje, nicméně zatím se nemoc nedá vyléčit. Průměrná délka života s CF v Evropské Unii je dnes 28 let (v České republice 25 let). 

CF Hero pomáhá: 

  • Zlepšit a zefektivnit INHALAČNÍ LÉČBU a rehabilitaci plic pomocí znázornění správného dechového vzoru

  • Shromažďovat cenná data o inhalaci a dechové fyzioterapii v OSOBNÍM PLÁNU uživatele  

  • Motivovat k pravidelnému dodržování léčby, díky odměnám, které získává VIRTUÁLNÍ POSTAVA uživatele

  • Vzdělávat mladé lidi zábavnými KOMIKSY, které ukazují běžné i smyšlené situace a jejich možný dopad na zdravotní stav nemocného

Obrázek

Jsme rádi, že můžeme pomoci nejen k lepší a vyvážené stravě, ale že i designové tubusy Mixit najdou další uplatnění při skladování inhalačních pomůcek pacientů zapojených do klinické studie aplikace CF Hero. 


Jak vznikl nápad použít MixIt tubusy do studie s aplikací CF Hero a pacienty s cystickou fibrózou?
Spoluzakladatel projektu CF Hero, Jan Mihule, je sám pacient s CF. Díky náročné inhalační léčbě zabírající každý den přes 3 a půl hodiny s CF úspěšně bojuje již 40 let. K rannímu rituálu Honzy patří kromě nezbytných inhalací a čištění plic i následná snídaně muesli, cereálií a ovoce, včetně těch od Mixit.

Obrázek


“Když jsem hledal vhodnou odměnu pro pacienty, kteří se do studie přihlásí a zároveň praktický, hodně líbivý obal, kam by mohli mladí pacienti ukládat použité inhalační pomůcky, stačilo se rozhlédnout po kuchyni. Mixit toto vše ideálně propojuje a splňuje. Zdravý obsah uvnitř (vhodný pro CF pacienty) a velmi pěkně zpracované obaly tubusů, které mohou zdobit stolek v dětském pokoji. Mám velkou radost, že Mixit pacienty podpořil ”, říká Jan Mihule.

Máme radost, že můžeme podporovat smysluplné projekty a držíme palce!

Více o projektu a aplikaci ZDE

Facebook / Instagram



Zpět na všechny články

0 Komentářů k článku CF Hero aplikace v boji s cystickou fibrózou


Komentář

Další články

0 Košík Nahoru