Mixujeme pohádkový Valentýn. ❤ Je tu zamilovaná kolekce dobrot a nový tubus

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Den D pár Dní poté

Tak to máme za sebou.. uff.. a jaké to bylo? SUPER!!! :)

Ale vezměme to pěkně popořadě a rovnou shrňme i to, co vysílání předcházelo.. v červenci 2011 jsme dorazili po pražském castingu na natáčení pořadu ČT Den D. Hodinu jsme v brněnském studiu před kamerami částečně připraveni a částečně překvapeni diskutovali s investory o jejich možné investici do našeho tehdy ročního projektu Mixit. Více o našem napjatém očekávání si můžete přečíst ZDE.

Uplynul celý další rok, my průběžně přemítali jaká to asi bude podívaná, co se bude dít po odvysílání.  Přišel Den D, Hodina H, a sice 25.7.2012. My paradoxně právě dorazili do ubytovny České televize v Ostravě, abychom byli v 5.30 ráno nastoupeni s řádnými pytli pod očima na 1., 2., a 3. živý výstup v Dobrém ránu s Českou televizí. Televizor tedy ve 21.50 puštěn, my každý na svém lůžku, znělka, představení projektů, první výkřiky emocí, první snídaňový projekt tohoto dílu. Další 2 prezentace jen nepřítomné zírání, občas někoho z nás napadlo, co asi zazní a co nikoliv.

..a pak to přišlo! Představili jsme nás i Mixit, vyložili na stůl svou nabídku, uvolněná konfrontace s investory, padly nabídky (rozdílné od té naší), my si vzali čas na rozmyšlenou a nakonec se s investory v dobrém a bohužel bez další spolupráce rozešli. Důvodů bylo více, jedním z hlavním například to, že jsme nesouhlasili s návrhem předat výrobu externím subjektům a věnovat se jen obchodu a marketingu. I rok po natáčení si stále stojíme za tím, že vlastní výroba je velká část přidané hodnoty celého Mixitu. Tečkou bylo naše shrnutí v zákulisí za doprovodu hudby jako v Poště pro Tebe ( :) ), drobné vyjádření investorů "mimo kamery" a konec. V duchu jsme poděkovali režisérovi a střihačům za to, jak dobře pro nás jejich dílo dopadlo a nahlas si oddychli.

Co bude následovat  jsme si jen představovali. Na našem facebooku začal strmě stoupat počet fanoušků z tehdejších 8500 a objevovaly se první dotazy na aktuální nedostupnost našich stránek. Nejedou pod tíhou návštěvnosti? Zlý sen se stal skutečností a my se rychle vrátili nohama na zem :) ..hněv na našeho programátora nebo provozovatele hostingu byl zbytečný, nadávali jsme mezi telefonními hovory hlavně sami sobě.  Na skok v návštěvnosti jsme byli upozorněni již při natáčení od štábu, opatření ale přesto zdaleka neodpovídala hrozbě a mohli jsme jen odhadovat, kolika návštěv bylo možné ten večer dosáhnout.

Jaký byl tedy výsledný efekt?

  • Nabídka přišla cca od 20ti investorů rozličných zaměření a možností, suverénně nejznámější postavou je Ruda z Ostravy :)
  • Přišlo kolem 500 emailů plných pochval, nápadů, podpory, palců nahoře atd.. to udělalo asi největší radost a způsobilo naší několikadenní euforii
  • Jedna slečna nás druhý den v Olomouckém obchodním centru poznala :)
  • V den vysílání stoupla návštěvnost "jen" na pětinásobek (bohužel díky hodinovému výpadku webu)

Graf návštěvnosti v den vysílání.

  • Den po odvysílání byla návštěvnost 12x vyšší, již v 8 ráno 4x větší než obvykle za celý den
  • I 3 týdny po odvysílání se drží návštěvnost webu skoro na dvojnásobku

Jak stoupla hledanost slova Mixit v ČR můžete vidět na grafu

Měsíční nárusty hledanosti slova Mixit.

Objem objednávek v den vysílání takřka nevybočuje... Hádejme proč :-) 

Objem objednávek před, v den a po natáčení..

  • Den po odvysílání byla hodnota objednávek na rekordním sedminásobku současného běžného dne
  • 3 týdny po odvysílání je stále hodnota objednávek na dvojnásobku období před vysíláním - takže toho máme ve výrobě plné brýle a skokový nárůst objednávek způsobil i nutnost růstu kapacit.. žádná sranda zkrátka :-)
  • Počet fanoušků na našem Facebooku stoupl za poslední 3 týdny o 25%

A jak se to hýbalo na Facebooku?

A shrnutí závěrem? 

Účast ve Dnu D byla i přesto, že se nám nepovedlo přimět žádného z investorů přiblížit se k našim podmínkám spolupráce, jedním z nejzásadnějších a asi i nejlepších rozhodnutí. Povedlo se nám podtrhnout náš zájem na vlastní výrobě, která sice dle p. Rostocka zvyšuje kapitálovou náročnost na provoz, ale zároveň umožňuje hlídat kvalitu, dodavatele a flexibilitu procesu výroby.

Zpět na všechny články

9 Komentářů k článku Den D pár Dní poté

Martina

Martina

Díky za Mixit. Doufám, že bude Mixit stále poctivý a férový. Vaše postřehy bohužel potvrzují to, že dělat něco pořádně a ve velkém jde jen málokdy. Jeden člověk už to totiž neuhlídá a spousta “pomocníků” může původně dobře vymyšlené kvalitní věci zhatit. A byznys – to je jedna velká faleš, která se “ohýbá” v rámci zákona, aby to šlo. Radši malé věci, ale skutečné a ne napodobeniny.

Odpovědět
Dáša Plíhalová

Dáša Plíhalová

Moc jsem se na Den D s vámi těšila a je jedno, že investice nedopadla. Myslím, že váš projekt nepotřebuje ani tak investici jako pořádnou reklamu a to se vám přesně povedlo. V Mixit nakupujeme se sestrou přes rok a půl a jsme opravdu moc spokojené s kvalitou Mixit. Jen tak dál ;)

Odpovědět
Lucka

Lucka

Ahoj Mixiťáři, musím se přidat k pochvalám. Když jsem na vysílání koukala, dávala jsem panu Rostockovi za pravdu, alespoň z toho businessového pohledu. Mít výrobu externě bude levnější, jednodušší a správnější z pohledu investora (tj. mít provoz co nejvíce bezzásahový). Ale leželo mi to v hlavě a nakonec musím pochválit Vaše rozhodnutí. Jedině takhle si totiž dokážete ohlídat 100% kvalitu surovin a vůbec. Přecejen Mixit je výrazně prémiovější produkt než běžné “Musli” v supermarketech a myslím, že většina lidí si nějaké to procento ráda připlatí za vědomí toho, že kupuje perfektní produkt. Díky za to a držím palce!

Odpovědět
Lada

Lada

Ahojky Vám oběma, shlédla jsem nyní den D a ostravskou snídani a jste super stejně jako Vaše müsli :-) Den D se mi moc líbil a dopadlo to, jak mělo – investoři budou a zůstane kvalita, juchůůůů. Už jsem Vám několikrát “trubky” vychválila a nelze přestat – ani chválit ani drtit denně obsah trubek (špajzka je už plná prázných-plných…mouka, cukr…obalů, brzy z toho asi začnu stavět nábytek, hihihi). Jste originální a jedineční, díky moc :-) Lada.

Odpovědět
JIRO

JIRO

Musli je hnusný nikdy jsem ho nejedl a nikdy mi nechutnalo. Ale to co jste VY vytvořili nemá chybu, když si můžu namixovat věci co mi chutnají to už není musli to je prostě BOMBA!!!!!! JOHOU SLAVA MIXIT.CZ SLÁVA DNI D. jinak bych to nikdy neochutnal. BOŽÍ VĚC.

Odpovědět
Michaela

Reakce na komentář od JIRO

Michaela

Vás výrobek se mi moc líbil uz při natáčení poradu v ČT investoři ze dne D musi litovat,ze do toho nevstoupili :) super nápad :)

Práce

Práce

Strašně vám fandím, vaše musli je fantastické.

Odpovědět
Patrik

Patrik

Super müsli, fandím kvalitním výrobcům, tudíž i vám! Přeji hodně štěstí.

Odpovědět
Sabina

Sabina

Páni kluci jste jedničky!!!vaše musli je luxusní! a nápad perfektní! je super,že se ještě najdou lidé,co dělají věci precizne,za rozumnou cenu,zdravě a poctivě..no a bonus je vtipně s nadhledem a humorem!!! tleskám a smekám!!!:D

Odpovědět

Komentář

Další články

0 Košík Nahoru