Omlouváme se, dodání do Mikuláše již nemůžeme garantovat. Dopravci mohou nabírat skluz. Balíčky jim předáváme v průměru 2 dny po zaplacení. 

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Mixit Smoothie bowl

Dnes pro vás máme malou hádanku: Není to müsli, není to kaše, není to drink. Co to je? Ano, správně – Smoothie bowl. Kdo uhádl, jistě už tuto naši novinku ochutnal, ale pro ty, kteří ještě neměli tu čest nebo stále váhají, jsme připravili několik PROČ tuto misku plnou zdravých dobrot pravidelně zařadit do svého jídelníčku.

Smoothie bowl od Mixit je bez přidaného cukru, bez laktózy, bez lepku, má vysoký obsah vlákniny a až 59 % obsahu tvoří ovoce.

Drobné bobulovité ovoce (jahody, maliny, rybíz, borůvky) patří mezi nejzdravější druhy ovoce. Je koncentrovaným zdrojem vitamínů, minerálů, antioxidantů, polyfenolů a fytoestrolů, které mají obrovské zdravotní výhody. Například snižují riziko u kardiovaskulárních onemocnění, jako je oxidační stres či obezita. Třeba zrovna jahody bojují se stárnutím, borůvky zlepšují funkci mozku. Toto drobné ovoce navíc obsahuje velmi málo kalorií, ale naopak hodně vlákniny. 

Mrazem sušený banán je bohatým zdrojem draslíku a hořčíku, prvků, které jsou důležité pro zdravé srdce.

Rozinky obsahují látky, které se podílejí na ničení škodlivých bakterií, které způsobují zubní kazy. Dále jsou výborným zdrojem železa a jsou tak vhodné pro osoby trpící chudokrevností.

Bezlepkové ovesné vločky mají vysoký obsah bílkovin a nenasycených mastných kyselin, ale také vlákniny. Posilují imunitní systém. Pomáhají při střevních a žaludečních obtížích, poruchách trávení. Jsou zdrojem vitaminů A, B1, B2, B6, D, E, kyseliny listové a kyseliny pantothenové a obsahují omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny. Dále v nich najdeme vápník, draslík, fosfor, hořčík, zinek, měď a mangan.


A to není všechno. Další výhodou je rychlá a snadná příprava. Stačí smíchat 50 g směsi a zalít 80 ml teplého mléka, jeho rostlinnou alternativou či jen vodou. Pokud máte, stejně jako my, rádi snídaně nazdobené, doporučujeme přikrájet čerstvé ovoce, přidat lžičku oříškového másla a během chvilky tak máte nádherně vypadající snídani, která vám dodá energii, osvěží a také zasytí. 


Věříme, že s miskou plnou našeho ovocného smoothie vykročíte do nového dne tou správnou nohou. 

A teď už si stačí jen vybrat - Borůvka nebo Lesní ovoce? ;)

Zpět na všechny články

0 Komentářů k článku Mixit Smoothie bowl


Komentář

Další články

0 Košík Nahoru