Mixujeme pohádkový Valentýn. ❤ Je tu zamilovaná kolekce dobrot a nový tubus

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

2 ROKY MIXOVÁNÍ DOBRÝCH SKUTKŮ

30.11. slavíme den Štědrosti a dobrých skutků, díky Vám jsme za dva roky mixování dobra pro 28 organizací a lidských příběhů dokázali společně darovat pomoc v hodnotě přes 3,4 milionů korun. DĚKUJEME! 

Nadační fond Mixit je už dva roky a za tu dobu jsme podpořili mnoho lidských osudů a organizací, které dělají svět hezčí. V tomto týdnu bychom dary rádi zdvojili a za každý Dobrý skutek přihodíme násobek za Mixit. 

Některé z příběhů, které můžete podpořit:

Pomozte rodinám s onkologicky nemocnými dětmi. NF Šance onkoláčkům, který zanedlouho oslaví již pět let své existence, byl založen s cílem pomáhat rodinám, jejichž potomka postihlo onkologické či jiné závažné onemocnění. Pomoc je poskytována především formou materiální, a to v podobě hygienických a zdravotnických potřeb, prostředků a pomůcek. Některé členky nadace samy prošly se svými dětmi onkologickou léčbou, proto jsou mnohdy vztahy s rodinami velmi úzké, založené na osobním kontaktu a poskytnutí psychické podpory v nelehké životní situaci. Od doby svého vzniku NF podal pomocnou ruku již více než 1700 rodinám. 

Více o tom, jak můžete dále pomoci na www.nfsanceonkolackum.cz a na www.facebook.com/sanceonkolackum

Dar pro Emmičku

Náš příběh začíná asi stejně jako příběh jiných rodin. Nemohli jsme se dočkat našeho malého ‘velkého’ zázraku, až přijde na svět. Porod byl krásný, rychlý a bez komplikací. Vývoj Emmičky byl podle tabulek. Teprve až okolo 11. měsíce se začala opožďovat. Jen lezla a žádné známky stavění. Začali jsme chodit na rehabilitace a pilně cvičili. V patnácti měsících se konečně začala stavět a obcházet nábytek, ale všimli jsme si špatného držení chodidel ve stoje. Dávali jsme tomu čas a cvičili dál. Postupně jsme procházeli různými vyšetřeními, která byla všechny v pořádku.

8. srpna, pár dní před 2. narozeninami Emmičky, jsme si jeli pro výsledky vyšetření, v ten den se nám zcela obrátil život. Oznámili nám, že Emmička má spinální muskulární atrofii II. typu (SMA) nikdy nebude chodit, bude se to zhoršovat. Nevyživují se jí svaly a zatím na to není lék. Shromaždovali jsme co nejvíce informací o této nemoci a zjistili jsme, že existuje jeden lék( spinraza ), který tuhle nemoc dokáže pozastavit, ale i v tomhle je háček. Jedna aplikace stojí 2 miliony a obvykle ji  nehradí zdravotní pojišťovna. Měli jsme obrovské štěstí, protože si nás vzala do péče paní doktorka(J.H.), která podala žádost na pojišťovnu a ta nám schválila pět dávek. 

Pomalu se seznamujeme se zdravotními pomůckami, které jsou nezbytné ( vozíček, polohovací sedačka,vertikalizaror, kašlací asistent,…). Začali sme jezdit na rehabilitační pobyty, kde získáváme nové zkušenosti. Emmička je úžasná osobnost, dává nám najevo svou lásku, a to je pro nás ten největší hnací motor, co nám dodává sílu bojovat dál.

Jak dále pomoci a najdete na stránkách Emmičky a jejím Facebooku.  

Dar pro Ninušku

Ninuška se narodila jako zdravé miminko. Když jí byly 4 měsíce dozvěděli se její rodiče, že trpí na vážnou nemoc, spinální muskulární atrofii typu 1. V té době ještě nebyl v Česku dostupný žádný lék na toto onemocnění a rodičům bylo řečeno, že se dožije maximálně dvou let. Rodiče se ale nevzdali a zjistili, že na různých místech v zahraničí právě probíhá klinická studie na lék Spinraza, vůbec první lék na tuto nemoc. 

Slova Ninušky: Co ale dělat musím, je každodenní cvičení, které je při diagnóze spinální muskulární atrofie stejně důležité jako aplikace léku. Od mého půl roku se mnou proto rodiče několikrát denně cvičí Vojtovu metodu a Bobath koncept. Jezdím také pravidelně na fyzioterapeutické pobyty, fyzioterapeutka chodí i k nám domů, jezdím také plavat. Rodiče se mi snaží zajistit také všechny potřebné kompenzační pomůcky. Mnoho pomůcek ani rehabilitací, které jsou pro mě zásadní, ale zdravotní pojišťovny nehradí. Pokud mi budete chtít pomoci, přispějte prosím na můj účet u nadace Život dětem, o.p.s.

A pokud mě budete chtít sledovat, můžete na mé FB stránce Naděje pro Ninu nebo na Instagramu @nadeje_pro_ninu.

Zpět na všechny články

0 Komentářů k článku 2 ROKY MIXOVÁNÍ DOBRÝCH SKUTKŮ


Komentář

Další články

0 Košík Nahoru