Mixujeme pohádkový Valentýn. ❤ Je tu zamilovaná kolekce dobrot a nový tubus

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Mixit má rád přírodu!

Životní prostředí nám není lhostejné od počátků dob Mixitu, ale nikdy jsme se tím moc nechlubili a toto téma nechávali spíše pod pokličkou.

Ale protože vás vztah Mixitu k přírodě zajímá, nyní jsme se rozhodli ji trochu poodkrýt. 

Samozřejmostí pro nás je podílet se na sběru a zpracování odpadu, z každého prodaného tubusu na to přispíváme. Systém EKO-KOM, jehož jsme součástí, zajišťuje sdružené plnění povinností zpětného odběru a využití odpadů z obalů prostřednictvím systémů tříděného sběru. EKO-KOM se zejména podílí na financování nákladů spojených se sběrem, svozem, tříděním a využitím obalového odpadu. Díky tomu se objevuje více kontejnerů na tříděný odpad a naše planeta tak může být zas o něco lehčí.

Naše obaly se snažíme stále zdokonalovat a to nejen po stránce designu, ale i co se týče redukce zátěže životního prostředí. Možná si toho při snídání svého müsli ani nevšimnete, ale postupně ladíme vše tak, aby byl Mixit k přírodě 100% přátelský. Jedním z projektů, který jsme proto rozjeli je tzv. ZERO WASTE. Co si pod tím můžete představit? Cíl je jednoduchý - zužitkovat veškerý odpad. A to se netýká jen následného využití tubusů, ale také odpadu, který vyprodukujeme my tady ve výrobě. Jedná se například o pytle, ve kterých nám chodí suroviny.

Tyto pytle se poté mění pod šikovnýma rukama v rámci workshopů ve funkční tašky, které si mohou objednat naši velkoobchodní partneři a vy si tak v nich můžete odnést svůj nákup z našeho odběrného místa. Dokonce i lepidlo jsme dokázali nahradit zbytky mouky, která se smíchá s vodou a funkci lepidla skvěle nahradí. Nakonec tak odpad nezůstává vůbec žádný.

Spolupracujeme také s chráněnými dílnami AMITY a PŘESLIČKA, kde jsou činnosti vybírány tak, aby odpovídaly schopnostem pracovníků. Ti jsou pak za práci náležitě odměňováni. Všechny tyto projekty zastřešuje IBCSD LAB, se kterými úzce spolupracujeme. Jejich snahou je rozvíjet INDUSTRIAL UPCYCLING jako průmyslové odvětví, které namísto ničení a negativních zásahů do životního prostředí s cílem získání zdrojů pro výrobu, sahá do zdrojů již existujících a ty do posledního kousku využívá, jak je tomu i v případě Mixitu.

Od jara 2016 také přecházíme na tubusy s kelímkovym výlepem místo hliníkového, což je náš další hrdý krok k ekologičtějšímu obalu. A pokud hledáte inspiraci, jak naše tubusy využít, podívejte se na tento článek, kde jsme všechny kreativní nápady dali dohromady :)Zpět na všechny články

3 Komentáře k článku Mixit má rád přírodu!

Ľubica Ježova

Ľubica Ježova

Dobry den, chtela jsem se zeptat, ci ste v ramci ekologie taky neuvazovali a predaji mixitu bez tubusu - akesi nahradni naplne? Dekuji za Vasi odpoved a preji krasny den, Lubica Jezova

Odpovědět
Verča

Verča

Ano, ano, souhlasím! Prosíme mixit bez tubusů, v krabici nebo pevnějším sáčku! Každý měsíc několik tubusů, na to už zkrátka obyčejný člověk užití nenajde nebo není čas to řešit a spousta tubusů tak určitě beztak končí v obyčejném odpadu :-(.

Odpovědět
Lenka

Lenka

Bude možnost vracet tubusy zpět na prodejnu? Když jsou nepoškozené, mohou se znovu použít, ne?

Odpovědět

Komentář

Další články

0 Košík Nahoru