Mixujeme pohádkový Valentýn. ❤ Je tu zamilovaná kolekce dobrot a nový tubus

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Sílíme s proteinem


Tady u nás v Mixit nabíráme síly, rosteme a chceme, aby i naši spokojení zákazníci byli plni síly. Proto do sortimentu přidáváme protein. Proteinové Mixitky, Proteinovka čokoládová, čokoláda s proteinem a čokoládovo-proteinové hoblinky nebo nově samotný protein, který si můžete přimíchat do kaše a müsli. To už je pořádně velká a silná rodinka, co to ale je ten protein, že mu přikládáme tak velkou váhu?

Protein je základní stavební jednotkou našeho těla. Každá tkáň lidského těla obsahuje protein: krevní buňky, šlachy, orgány, kosti, vazy a také i mnoho enzymů a hormonů má proteinový charakter. To už je velký důvod, přidat do svého jídelníčku kvalitní protein.

Určitě máte zafixováno protein = kulturista. A ano, máte pravdu, není kulturisty nebo vrcholového sportovce, který by se proteinu vyhýbal a moc dobře vědí proč. My vám ale chceme ukázat, že protein a proteinové doplňky by měl do jídelníčku zařadit každý. Nejen že je to důležitá investice do vašeho zdraví, ale v případě Mixit proteinů i velice chutná.

Existují tři základní stavební kameny zdravého jídelníčku:

  • Sacharidy jako hlavní zdroj energie, hlavně pro náš mozek.
  • Tuky, které umožňují vstřebávání vitamínů A, D, E, K a jsou součástí všech buněk organismu.
  • A v neposlední řadě právě bílkoviny, čili proteiny.

Bílkoviny by měli tvořit 10-15 % z příjmu potravy. Při dietách by se měla procenta dokonce zvýšit až na 20 %. Bílkoviny mají velkou moc zasytit a tím pádem nemáme po jídle tak brzy hlad. To je vlastnost, která se nám hodí nejen při dietách, ale i při normálním denním rytmu. Pokud máme v těle málo bílkovin, nejen že nám začnou ubývat svaly, ale zpomalí se celý metabolismus. Čím pomalejší a unavenější tělo máme, tím je pro nás obtížnější zvládat stres, pracovní vytížení, ale i dodržování diet a udržení zdravé váhy.

Zpomalení organismu souvisí i se zpomalením trávení. Naše tělo prostě šetří všechny svaly, protože ví, že je nemá z čeho vyživit. S tím souvisí problémy se zažíváním, bolesti břicha, zácpy, a podobně. Jídlo se nám totiž v trávicím ústrojí drží o mnoho déle, než by mělo. Když pak celý den nestíháme kvalitní jídlo a večer nás přepadne hlad, můžeme si uškodit mnohem více, než si myslíme.

Při dietách je to ještě o to horší, protože tělu začneme odepírat dávky jídla, na které je zvyklé a začne brát energii ze svalů. Takže místo toho, abysme hubnuli tuk, přicházíme o svaly. 

Dostatek proteinu ale naopak podpoří hubnutí, tělo nestrádá, my nestrádáme, protože nemáme hlad a tuk zdravě mizí. 

Potravin, díky kterým doplníme protein je mnoho. Je to hlavně mléko a mléčné výrobky, vejce, maso, některé mořské ryby a plody, luštěniny, ořechy, tofu. 

Ruku na srdce, kdo z vás má čas na tolik kvalitního jídla každý den?

Proteinové doplňky výživy jsou dostupné z mnoha živočišných (mléčný protein, syrovátka) a rostlinných zdrojů (hrách, rýže, sója, konopí). Jejich kvalita se hodnotí podle stravitelnosti, tedy podle toho, jak je tělo dokáže využít, dále podle obsahu esenciálních aminokyselin a jejich biologické dostupnosti. Obecně lze říci, že živočišné bílkoviny obsahují kompletní spektrum esenciálních aminokyselin, zatímco u rostlinných zdrojů může jedna až dvě esenciální aminokyseliny chybět. 

Mixit používá CMF syrovátkový protein

Ten je považován za nejkvalitnější zdroj bílkovin. Je pro tělo nejvíce využitelný a dobře a rychle stravitelný. Náš protein vzniká CMF způsobem. To je separační (dělící) metoda, při které se používají speciální keramické filtry, které propouštějí pouze syrovátkový protein, zatímco ostatní nežádoucí složky jako je tuk a laktóza, zůstávají uvnitř filtru. Při CFM filtraci nepřichází bílkovina do kontaktu s žádnými chemikáliemi (kyselina chlorovodíková, louh sodný), které se používají při výrobě jiných bílkovinných izolátů.

Metoda CFM je tedy čistě fyzikální dělící metoda, při které nedochází k chemickým změnám syrovátkové bílkoviny. Získáme ji na konci celého technologického procesu ve zcela přírodní a čisté formě. 

To je hlavním důvodem, proč je biologická hodnota Mixit bílkoviny tak vysoká.

mixitce BEZ LEPKU - Protein + Kakao najdete ještě jednu “superpotravinu” a tou jsou datle. 

Díky datlím drží naše Mixitka pohromadě a ta dokáže pak udržet pohromadě vás a váš nabitý den. Žádný datel ze stromu nikdy nespadl, protože datle jsou významným zdrojem vitamínu A a vitamínu B, draslíku, chloru, železa a mědi. Ideální na doplnění energie při sportu a pracovní zátěži. Heslo dne: “Datle do každé kabelky” Snižují totiž krevní tlak a povzbuzují při poklesu výkonu a únavě.

Podle výzkumů datle i přes svou velkou sladkost nezvyšují hladinu cukru v krvi a pomáhají chránit proti ucpávání tepen.V některých kulturách dokonce věří, že datle mají afrodiziakální účinky :-)

Proteinovka čokoládová je náš nejnovější mixitový přírůstek.

Kakao indiáni pojmenovali Theobroma Cacao, což znamená nápoj bohů. A opravdu si své božské jméno zaslouží, dokáže totiž navodit pocity štěstí a uvolnění. Podle vědců dokonce pomáhá zlepšit regeneraci po tréninku nebo náročném dni. Obsahuje spoustu antioxidačních látek a mírní vysoký krevní tlak. Co zkusit třeba takovou romantickou snídani s naší proteinovkou čokoládovou?

Pořád si myslíte, že protein je pouze pro kulturisty? :-)Zpět na všechny články

0 Komentářů k článku Sílíme s proteinem


Komentář

Další články

0 Košík Nahoru