Omlouváme se, dodání do Mikuláše již nemůžeme garantovat. Dopravci mohou nabírat skluz. Balíčky jim předáváme v průměru 2 dny po zaplacení. 

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Mixit podporuje sportovce: Skiffová plachetnice

Ahoj, jsme Markét a Vanda a jezdíme na skiffové plachetnici.

Kde to celé začalo? Obě jsme jezdily na lodi Laser (ILCA), tam jsme se skamarádily, a protože se nám 29er(loď) líbil, tak jsme se rozhodly, že bychom to moc rády zkusily. Náš plán jsme uskutečnily hned další sezónu na jaře. Nebyla to jednoduchá cesta a po prvních trénincích, než jsme si zvykly na jinou loď, jsme měly mnoho modřin. Díky našim rodičům a trenérovi, jsme se začaly rychle zlepšovat a vyrovnávat se v závodním poli.

Vanda Je mi 16 let. Chodím na gymnázium a od malička hraju na klavír. Než jsem začala se závoděním na lodi, tak sem dělala atletiku. A jak jsem se k jachtingu dostala? Od mala jsem každý rok jezdila s rodiči na Orlickou přehradu, kde Yacht Club Solenice pořádal jachtařský tábor Kameny. Bylo tam spoustu krásných dřevěných plachetnic a mohli jsme si je vyzkoušet. Zde jsem se naučila úplné základy. Závodnímu jachtingu jsem se však začala věnovat až od svých 12 let. Začala jsem na lodi optimist, další rok jsem přešla na loď Laser, kde jsem potkala Markét. Potom jsme spolu přešly na 29er a na tom stále jezdíme. Je to vážně supr!

Markét Je mi 17 let, studuji na gymnáziu a od 6 let hraji na klavír. K jachtingu jsem vždy měla blízko. Začala jsem jezdit v 6 letech na Vltavě na optimistu a hrozně jsem se bála, proto se mnou musel brácha prvních pár tréninků jezdit a uklidňovat mě. Díky němu jsem překonala strach, začalo mě to bavit a věnuji se jachtingu do teď, za což jsem ráda. Po optimistu jsem jezdila asi 2 roky na Laseru, kde jsem potkala Vandu. Teď už spolu jezdíme druhým rokem na 29eru a je to skvělý. 

Pokračování… V letošní sezóně se nám dařilo mnohem lépe než v té předešlé, umisťovaly jsme se na předních příčkách, ale občas se nám poslední den závodu nevydařil a my se propadly.  Kvůli korona viru bylo trénování trošku komplikované, a tak jsme jezdily převážně na českých vodách. I tak se nám občas poštěstilo a měly jsme možnost jezdit s italskými posádkami a získávat od nich další zkušenosti. Naším cílem je se stále zdokonalovat, vyhrát mistrovství České republiky a dostat se na úroveň zahraničních posádek. 

Zpět na všechny články

0 Komentářů k článku Mixit podporuje sportovce: Skiffová plachetnice


Komentář

Další články

0 Košík Nahoru