Mixujeme pohádkový Valentýn. ❤ Je tu zamilovaná kolekce dobrot a nový tubus

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Mixit podporuje sportovce: Trojbojař Matěj Vojtěch

Mixit součástí sportovní cesty silového trojbojaře Matěje Vojtěcha

Ahoj, jmenuji se Matěj Vojtěch, bydlím nedaleko Dvora Králové nad Labem, kde jsem také ve spolku POWERLIFTING DK, který se zaměřuje na disciplíny silového trojboje. Konkrétně se silovým trojbojem jsem začal cca před třemi měsíci, kdy jsem poprvé kontaktoval spolek a kluci mě přivítali s otevřenou náručí. Hned se mi snažili všechno vysvětlit, ale jelikož jsem už nějakou chvilku předtím cvičil, tak jsem základy už znal a myslím, že to nebylo až tak špatné. Za tu chvíli, co jsem cvičil se svými trenéry, jsem se začal vcelku posouvat a řekli jsme si, že bychom mohli zkusit zajet na otevřené MČR v klasickém benčpressu. Odstartovali jsme tedy přípravnou fázi a vypilovali jsme zejména povely, které jsou zapotřebí znát. 

Dne 1.8. jsme vyrazili do města Dírná u Soběslavi, kde se konal můj první závod. Jelikož tato soutěž je rozdělena nejen na věkové, ale i na váhové kategorie, mohl jsem se tedy rozhodnout, zda si nechám svoji tělesnou váhu a půjdu do vyšší váhove kategorie, anebo pár kilo shodím a zasoutěžím si v nižší kategorii. Jelikož jsem se k dietě odhodlával už dlouho, tak jsem neváhal a šel do diety. Můj trenér Ondra mi nastavil redukční plán, kde jsem se snažil striktně dodržovat jeho pokyny a vše skvěle klapalo a podařilo se nám bez větších problémů zhubnout na požadovanou váhu. V závodě jsem se tedy bez problému vešel do nižší váhové kategorie. Každý ze závodníků si určil svoji prvopočáteční váhu, kde jsem založil 100 kg, ve druhém pokusu 105 kg a ve třetím 110 kg což stačilo na titul mistra ČR v klasickém benčpressu. Hned po ukončení svých pokusů jsem se snažil tělu vrátit to, co jsem mu dlouhé týdny nedopřával kvůli dietě a hned jsem sáhnul po produktech od značky Mixit jako je čokooříškové nadělení, křupavé ovoce a spousta proteinových Mixitek.

Mé druhé závody se konaly 5.9. ve městě Staňkov, kde jsem závodil v klasickém trojboji, což je kombinace tří disciplín: dřep, benčpress a mrtvý tah. Jelikož to byl můj první závod v klasickém trojboji, nevěděl jsem přesně, co od toho čekat a zároveň jsem se těšil, ale i bál. Každopádně jsem kolem sebe měl své trenéry a kamarády ze spolku, kteří mi nesmírně pomohli a motivovali mě. Jelikož jsme kvůli vzdálenosti jeli na závody o den dříve, tak jsme se ubytovali a přespali ve městě, kde se závod konal. Navštivili jsme místní vyhlášenou burgrárnu, ve které jsem odolal veškerému jídlu a dal si pouze vodu, abych se vešel do váhové kategorie. Ráno jsem úspěšně navážil a mohl jsem se pustit do závodu ve váhové kategorii 66 kg. Začínali jsme disciplínou dřep, kde jsem zvednul jako maximální váhu 155 kg. Druhá disciplína byla benč press, kde jsem od posledních závodů udělal progres 2,5 kg a zvedl tedy váhu 112,5 kg. A jelikož součet všech vah musel dát 455 kg, tak bylo za potřebí, abych na mrtvý tah vytáhl alespoň 187,5 kg, což se mi povedlo už při druhém pokusu, čímž jsem si zajistil postup na další závody a titul mistra ČR v klasickém trojboji.  

Za těmito úspěchy stojí hlavně tým z POWERLIFTING DK a kluci z Úpické posilovny, se kterými jsem trávil také spoustu času, kteří mi pomáhali s přípravami na tyto závody. A HLAVNĚ MOJÍ MÁMĚ, KTERÁ MI VAŘILA A TRPĚLA MOJE NÁLADY.

Zpět na všechny články

0 Komentářů k článku Mixit podporuje sportovce: Trojbojař Matěj Vojtěch


Komentář

Další články

0 Košík Nahoru