Mixujeme pohádkový Valentýn. ❤ Je tu zamilovaná kolekce dobrot a nový tubus

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

MIXUJ DOBRÉ SKUTKY: Nadační fond Úsměv Seniorům

Pomozte s námi rozzářit úsměvy seniorů, kteří se již o sebe nedokáží sami postarat a žijí tak v domovech pro seniory, pečovatelských domech a podobných zařízeních.

Ne každý senior má to štěstí, že může být plně aktivní, nebo dokonce, že má funkční a dostatečně velkou rodinu, která se o něj dokáže postarat. Mnoho seniorů je tak umístěno v různých typech domovů s pečovatelskou službou, kde je nejčastěji trápí pocit samoty, i přes veškerou snahu personálu. A proto jsou tu fondy jako je Úsměv seniorům. 

Přečtěte si slova zakladatelky o tom, jak jste fondu skrze Dobré skutky pomohli i vy:

Spolupráci se společností Mixit jsme zahájili již v roce 2020 a velmi si takového partnera vážíme. Díky společnosti Mixit a darům od jejich zákazníků cítíme jistotu, že se k nám dostanou pravidelně finance, které můžeme dále využít na péči o seniory. 

Začalo to nevinným nápadem. Když jsem docházela za babičkou na oddělení LDN nemohla jsem si nevšimnout, že ač má babička spoustu vnoučat a pravnoučat, ani všechny návštěvy jí nevyplní celý den a je často sama. Mnoho dalších seniorů na tom bylo podstatně hůře. A tak když bohužel zemřela, rozhodla jsem se založit Nadační fond Úsměv Seniorům. Náš nadační fondu funguje již od roku 2019 a věřím, že se nám od té doby podařilo vykouzlit seniorům mnoho úsměvů a rozzářit tak jejich dny. 
Mezi naše aktivity patří neodmyslitelně dárkové balíčky, které ve velké míře chystáme zvláště na Vánoce/Mikuláše. Když to situace s ohledem na koronavirus dovoluje, navštěvujeme seniory v přestrojení za Anděla, Mikuláše a Čerta a seniory obdarováváme balíčky s různými dárečky - obrázky od dětí, omalovánky, časopisy, kosmetika, nějaké ty dobroty a mnoho dalšího. Za naší činnost jsme takto rozdali již více než 2000 balíčků a těšíme se i na tyto Vánoce. 

Kromě balíčků jsme do domovů pro seniory rozvezli opravdu velké množství dezinfekcí, roušek a hygienických potřeb. Společně se slavnými osobnostmi českého showbyznysu, sportovci a dětmi jsme vydali několik načtených knih (ve formě videí), které mohou pečovatelé seniorům pouštět kdykoli online. Vybírali jsme klasická česká díla, jako je Babička, Dášeňka, Osudy dobrého vojáka Švejka apod. 

V letošním roce jsme se nejvíce zaměřili na společně strávený čas se seniory, kdy je pravidelně navštěvujeme s brýlemi pro virtuální realitu. Vždy je to velká zábava a i senioři, kteří se bojí brýle ozkoušet, jsou nakonec nadšení. Nejvíce oblíbená jsou videa přírody - například Safari, podmořského světa apod. “Frčí” také ale cestování a virtuální návštěva různých velkých měst, někteří odvážlivci dokonce i “skákali s padákem”. Rozdáváme také dopisy, které seniorům píší dobrovolníci, zahájili jsme také návštěvy spojené s canisterapií. Pozorovat babičky a dědečky, jak se usmívají a povídají si s pejsky je nepopsatelný zážitek. 

Děkujeme Vám, že díky společnosti Mixit a díky Vám, zákazníkům, můžeme pomáhat a dělat radost seniorům. Pokud máte jakékoli nápady, co bychom pro seniory ještě mohli udělat, nebo pokud se chcete stát našimi dobrovolníky a pomáhat kouzlit úsměvy, obraťte se na nás. Budeme se těšit! 

Bára Boháčková, zakladatelka NF Úsměv Seniorům

Zpět na všechny články

0 Komentářů k článku MIXUJ DOBRÉ SKUTKY: Nadační fond Úsměv Seniorům


Komentář

Další články

0 Košík Nahoru