Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Apetit: U jednoho stolu

Zdroj: Apetit 05/2015


U jednoho stolu

Sestavováním menu strávili Radka, Eva, Helena, Filip a Petr bezmála dva týdny a vyměnili si přitom desítky e-mailů. Výsledkem jsou jídla, která vypadají krásně, a ještě lépe chutnají. Je v nich totiž obrovský kus srdce všech, kdo se na jejich přípravě podílel. Tohle menu je od čtenářů pro čtenáře. Užijte si ho stejně jako my!

Kokosový chia pudink s čokoládou a jahodami 

PŘÍPRAVA 45 MINUT + BOBTNÁNÍ * PRO 4 OSOBY * VELMI SNADNÉ 

Pokud jste semínka chia ještě nezkusili, tohle je skvělý způsob, jak se seznámit. 
NA PUDINK 400 ml kokosového mléka 3 lžíce třtinového cukru 1 lžička prášku vanilkového pudinku 20 g tmavé čokolády, nasekané 
na kousky 50 g semínek chia (koupíte v prodejnách s biopotravinami nebo např. na www.mixit.cz) NA JAHODY 1/2 lžičky vloček agar-agaru (želatiny 
vhodné i pro vegetariány) 350 g jahod, nakrájených nadrobno 2 lžíce třtinového cukru NA DOKONČENÍ hoblinky tmavé čokolády lístky máty nebo meduňky na ozdobení * Vločky agaru namočte do 100 ml vody, trochu promíchejte a nechte nabobtnat; trvá to asi 30 minut. 
* Na pudink: kokosové mléko vlijte spolu s 200 ml vody do větší mísy, přidejte cukr, vanilku a nasekanou čokoládu a míchejte metličkou, dokud se cukr nerozpustí. 
Vsypte semínka chia a opět metličkou rozmíchejte. Nechte asi 20 minut nabobtnat. (Pudink je v této fázi potřeba ochutnat a popřípadě přisladit.) Pak jej dejte do lednice vychladnout, bude se s ním lépe pracovat při vrstvení do poháru. 
* Vodu s agarem oslaďte 2 lžícemi cukru, přiveďte k varu, pak vsypte nakrájené jahody a pozvolna vařte 5–7 minut, dokud se jahody zčásti nerozvaří. Odstavte, nechte zchladnout a potom důkladně vychladnout v lednici. 
* Na dno sklenice navrstvěte jahodovou směs, potom dejte vrstvu pudinku a pokračujte až do vypotřebování obou směsí tak, abyste pohár zakončili pudinkem. 
Posypte hoblinkami čokolády, případně ozdobte lístkem máty či meduňky.

0 Košík Nahoru