Už jen dnes! Doprava za 1 Kč se Zásilkovnou! (2780 odběrných míst po celé ČR) 

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

domazlicky.denik.cz: Běžce Chodska ovládli Voják a Fronková

Zdroj: domazlicky.denik.cz 1.12.


Běžce Chodska ovládli Voják a Fronková

Draženov /FOTOGALERIE, VÝSLEDKY/ - Symbolicky v Draženově, kde každoročně na Nový rok startuje běžecká sezona, byly vyhlášeny výsledky letošního Běžce Chodska. Dvaatřicátý ročník seriálu závodů suverénně ovládl v hlavní kategorii mužů do 40 let Jiří Voják, ženám do 35 let kralovala Vendula Fronková.

Voják dokázal v průběhu roku vyhrát patnáct z šestnácti závodů seriálu, včetně oblíbeného Chospílu, slavil i doma v Koutě a na dráze v Horšovském Týně. „Šel jsem závod od závodu. Až když jsem vyhrál poosmé, řekl jsem si, že by bylo pěkné vyhrát všechny. Nakonec mi ale jedno vítězství chybí, a to v Panevropském půlmaratonu, kde jsem kvůli zdravotní indispozici nestartoval," říká o sezoně koutský rodák. „Nebylo to pokaždé tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Seriál už obsahuje dráhu, kros i silnici, běžce pořádně prověří. A navíc se nahoru dere mládí, Vychopeň, Plojhar a Šeller, v Babylonu mě prohnal Šimsa, v Koutě brácha, Frei a Kamic," dodává obhájce loňského prvenství.

Běžcem Chodska se stal posedmé. Dotáhl se tak na Tomáše Vebera, který seriál dokázal vyhrát rovněž sedmkrát. Na vyrovnání statistik Karla Duchka si ale bude muset ještě pár let počkat. Hlubocká legenda kategorii do 40 let vyhrála sice také sedmkrát, ale k tomu přidala ještě pět titulů mezi veterány.

Druhou příčku v kategorii do 40 let obsadil chodovský Radek Veselý, třetí skončil mladý talent Vojtěch Vychopeň z AC Domažlice. Petr Kamic, který seriál vyhrál v roce 2013 a o rok později skončil druhý, letos po třech závodech, kdy obsadil dvakrát druhé místo, přerušil kariéru.

Mezi ženami to na začátku sezony vypadalo na obhajobu prvenství. Zimě totiž vládla Jana Brantlová, byla druhá v Draženově i v Koutě. Jenomže pak začala triatlonová sezona, což je hlavní doména této domažlické sportovkyně, a tak několikrát absentovala. Totéž lze říct o další favoritce Kateřině Berouškové, která preferuje běžky a běh bere spíše jako součást přípravy na lyže. Kdo naopak nechyběl na startu žádného z podniků seriálu, byla Vendula Fronková z AC Domažlice. Vyhrála v Koutě a na Škarmanu, pak si závod od závodu pozici na čele žebříčku upevňovala. Za pět prvních, šest druhých a dvě třetí místa zaslouženě vyhrála. „Seriál jsem vyhrála popáté, ale letos to bylo nejtěžší. Skloubit trénink s prací je stále náročnější, musela jsem trénovat hned po práci, později už jsem se těžko přinutila. Měla jsem i štěstí, že se Katka nemohla zúčastnit každého závodu. Když startovala, ani jednou jsem ji neporazila," přibližuje královna draženovského večera. Druhá skončila už zmiňovaná Beroušková, třetí místo obsadila Libuše Tichá,

Deset závodů z šestnácti dokázala vyhrát vítězka kategorie žen nad 35 let Stanislava Forsterová z SC Marathon Plzeň. Za obhájkyní loňského prvenství skončila Veronika Poláková ze Sokola Postřekov a třetí byla Lucie Formanová reprezentující ZŠ Mrákov.

Deset závodů dokázal vyhrát i vítěz kategorie mužů do 50 let Norbert Švarc z Mílařů Domažlice. Za ním skončil jeho největší rival a zároveň oddílový kolega Vítězslav Fronk. O tom, kdo skončí na třetí příčce v celkovém pořadí seriálu, rozhodl až poslední závod v Caparticích. Vlastimila Kubala odsunul na ´osmě´ na čtvrtou pozici Petr Kolář, reprezentant Gerresheimeru Horšovský Týn.

Co se týče oddílů, Mílařům Domažlice během večera v Draženově zdatně sekundoval LK Tatran Chodov. Muže do 60 let vyhrál Pavel Beroušek z LK Tatran Chodov, který po úpravě pravidel čelil největšímu náporu ´přespolních´. Nakonec ale nasbíral více bodů než stříbrský Ivan David i dolanský Karel Voráček.

Jeden jediný bod rozhodl o vítězi mezi veterány nad 60 let. Loňský vítěz Jiří Královec se letos musel sklonit před Karlem Faitem z AGP Domažlice. Za trenérem Mílařů Domažlice Královcem skončil třetí Vlastimil Kubal ze Stodu.

Starosta Draženova Štěpán Sladký, který běžce z Domažlicka, Tachovska, Klatovska i Plzeňska, ale i veřejnost a několik svých kolegů starostů v sále přivítal, všechny přítomné pozval do Draženova na Novoroční běh, jehož osmatřicátým ročníkem v pátek 1. ledna 2016 odstartuje 33. ročník Běžce Chodska. Ten už ve svém názvu ponese jméno Hrbáček po novém generálním partnerovi seriálu.

Komentář pořadatele

Kateřina Beroušková: „Po zavedení nových pravidel vzrostla účast a tudíž i konkurence na závodech a my jsme rádi, že jsme v řadách běžců z Domažlicka začali častěji vídat i lidi z Tachovska, Klatovska, Plzeňska atd. Vyhlášení výsledků seriálu se konalo v prostorách Kulturního domu v Draženově a byl to krásný večer. Asi poprvé v historii se stalo, že na vyhlášení dorazilo 34 z 35 vyhlašovaných, což nás moc těší. Velká účast při závodech a na vyhlášení je ostatně jedním z důvodů, proč seriál pořádáme. Díky partnerům Euroteplo, Česká unie sportu, Květinářství Ellflorist, Pekařství PIHa Hostouň, Obecnímu úřadu Draženov, Obecnímu úřadu Postřekov a dalším se nám podařilo pro účastníky zajistit krásné ceny v podobě fotoknížek, tubusů Mixit vloček, květin, mazanců, voucherů na nákupy, originálních samolepek… Samozřejmě velké díky patří i všem, kdo se na přípravě podílel.

0 Košík Nahoru