Omlouváme se, dodání do Mikuláše již nemůžeme garantovat. Dopravci mohou nabírat skluz. Balíčky jim předáváme v průměru 2 dny po zaplacení. 

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Šálek čaje pro každého - MIXITEA

ŠÁLEK ČAJE PRO KAŽDÉHO - MIXITEA 

Čaj pijeme údajně už několik tisíc let, takže by se mohlo zdát, že je to jen taková nudná nezáživná kupka listů ve vodě. Dokonce se říká, že vznikl pouze náhodou, když čínskému císaři Šen-nungovi spadly lístky čajovníku do kotlíku s horkou vodou. Kdoví co je na tom pravdy. Čím jsme si však v Mixit jisti, je fakt, že čaj rozhodně nemusí být nuda a rozhodli jsme se namíchat sadu sypaných čajů tak, aby si každý Mixiťák mohl najít ten svůj šálek čaje. :)

Zelený, bílý, červený ... všechny mají něco společného, a to, že jsou vyrobeny z lístků a pupenů rostliny Camellia sinensis a jejích blízkých příbuzných. Typické vlastnosti jednotlivým druhům čaje dodává až způsob úpravy a zpracování těchto rostlin. Přečtěte si něco více o každém druhu čaje, který jsme v sadě MixiTea použili. :)

Zelený čaj

Zelený čaj je vlastně takový praotec čaj, protože když se řekne slovo čaj, většina z nás si vzpomene právě na tento. Odrůda Sencha, kterou jsme vybrali jako základ pro Senza broskve, pochází z Japonska a je charakteristická svými dlouhými tmavě zelenými lístky jemné chuti. Svou jemnou chuť si čaj zachovává právě díky tomu, že se čajové lístky pouze spaří a suší v lázni slunečních paprsků rozloženy na velkých kovových pánvích.

Zelený čaj je znám také díky obsahu kofeinu, takže vás povzbudí a dodá energii do dne stejně jako šálek kávy a navíc podporuje paměť, proto se vřele doporučuje popíjet ho při učení či práci. Obsahuje také množství flavonoidů a antioxidantů, jako například catechin a vitamín C, které odbourávají z těla volné radikály a podporují redukci tuků a špatného cholesterolu v krvi. Studie prokázaly, že popíjení zeleného čaje pomáhá tělu v boji s viry a infekcemi, protože působí protizánětlivě. V neposlední řadě obsahuje šálek zeleného čaje i minerály draslík, mangan, vápník a fluor, které přispívají ke zdraví srdce i budování silných zubů a kostí. Takže by se mohlo zdát, že tento super nápoj je jakousi tajnou ingrediencí dlouhověkosti. :)

https://mixit.sk/produkt/mixitea-sencha

Bílý čaj

Bílý čaj je vlastně takový úžasnější bratr toho zeleného, neboť na jeho přípravu se používají jen ty nejmladší, ještě nerozvinuté, lístky či pupeny. Lístky odrůdy Shou Mei, ze které jsme našeho Showman Malinu  namíchali, jsou jemně chlupaté a sbírají se jen ty se stříbřitými konci. Suší se stejně jako zelený čaj spařené pouze na slunci, čímž se zachovává jejich nádherně jemná no pronikavá chuť a aromatická vůně.

Vlastnostmi i účinkem se vyrovná svému zelenému bratrovi, chlupaté pupeny listů obsahují ještě větší množství antioxidantů. To znamená, že jeho revitalizační účinky jsou ještě výraznější a pomáhají zpomalovat stárnutí buněk v našem organismu. A to, že kdysi byl určen výhradně pro císaře, jen svědčí o jeho výjimečnosti. :)

Honeybush

Honeybush už svým názvem napovídá nejen to, že pochází přímo z horké Afriky, ale i to, že jeho chuť i vůně jsou omamně medové. Rostlina Cyclop, ze které se honeybush připravuje, roste divoce v horských oblastech, a všechny pokusy o její pěstování na plantážích selhaly. Takže i dnes se ručně sbírají výhradně divoce rostoucí keře. Nesbírají se však pouze lístky, na čajovou drť se poseká celý keř. Tato drť následně projde procesem fermentace a sušení v peci, díky čemuž získává svou tmavohnědou barvu. Po vytažení z meče se čaj nechá ještě den dva na slunci, aby se mohla rozvinout jeho medová vůně.

Náš MixiTea z tohoto druhu čaje jsme právem pojmenovali Dr. Honeybush, jelikož mezi jeho nejznámější vlastnosti patří antibakteriální a protizánětlivé účinky. Proto je horká šálek Honeybush výborným společníkem při chřipce či nachlazení. Zlepšuje trávení a chuť k jídlu, účinně napomáhá také při regulaci hladiny cukru v krvi a díky přirozeně nasládlé chuti vás ani neláká si do něj přidat cukr. Blahodárně působí i na srdečně-cévní či nervový systém a protože obsahuje pouze malé množství kofeinu, můžete si ho s klidným svědomím vychutnat i večer před spaním. :)

Rooibos

Zelený a bílý čaj nejsou jediné barevné čaje, protože rooibosu se také říká také červený čaj. :) Stejně jako honeybush pochází z Afriky a je oblíbený pro svou jemně nasládlou chuť. Čajová drť se stejně vyrábí z celého keře Aspalathus linearis, jeho zpracování je však mírně odlišné. Po sušení na slunci se čajová drť navrší na hromady a až pak se nechá se fermentovat. Sušení v peci se při tomto druhu nekoná vůbec.

A proč ho voláme Boss Rooibos? Protože přestože neobsahuje žádný kofein, dokáže vaše tělo i mysl patřičně povzbudit. Kromě toho, že působí blahodárně na játra, napomáhá i spalování tuků. Stejně jako jeho barevný bratři, obsahuje rooibos značné množství flavonoidů, které mají kromě antioxidačních, regeneračních a protizánětlivých účinků i účinek protialergický. Proto našel své využití i v pleťových krémech či vodách. Šálek tohoto čaje podpoří nejen vaši imunitu, ale díky fluoru i pomůže ochránit vaše zuby před kazem. Rooibos obsahuje i velké množství dalších minerálů, proto doporučujeme zapít ním každý váš sportovní výkon a minerály tak do těla doplnit. :)

Ovocný čaj

Ovocný čaj je vlastně takový čaj nečaj, neboť neobsahuje žádné čajové lístky. To však neznamená, že by mu něco chybělo. :) Díky sušenému ovoci je plný vitamínů a jeho okouzlující vůně nás všech vždy alespoň na chvíli přenese zpět do dětství na prázdniny k babičce ... V zimě teplý zahřeje, v létě naopak vychlazený osvěží. Neobsahuje žádný kofein, proto je nejen vhodný, ale i oblíbený mezi dětmi. A jako bonus si můžete navíc bez výčitek pochutnat na vyluhovaném ovoci. :)

Maté

Čajovou Mixit rodinu tvoří ještě MixiTea Energy, který je ze všech čajů rozhodne nejenergičtější. :) Tuto bombu na povzbuzení těla i mysle jsme připravili šetrným louhováním až 7 různých bylin, její základem je však čaj maté. Tento čaj začali vyrábět v Jižní Americe už staří Indiáni, kteří nad ohněm sušili a následně drvili mladé lístky rostliny Ilex paraguariensis.

Maté obsahuje až o 1,5 % více kofeinu jako káva, no jelikož se uvolňuje do těla postupně, povzbudí vás na celé dopoledne a rovněž vám pomůže v boji se stresem i další psychickou zátěží. Obsahuje více než 20 druhů aminokyselin, vitamíny B1, B2 a C a množství minerálů, které posilují imunitu, uklidňují nervový systém a tím i přispívají ke zlepšení kvality spánku. Jelikož je maté i výborným zdrojem antioxidantů, pomáhá při detoxikaci těla a zpomaluje stárnutí buněk. V neposlední řade maté pomáhá upravit chuť do jídla a tím i udržovat zdravou hladinu cukru a tuků v krvi. Oblibují jej i alergici, kterým pomáhá v boji s příznaky alergie. Zkrátka a dobře, Indiáni věděli, proč popíjeli maté celý den. :)

MixiTea Herbal Energy

Co víc dodat, snad už jen ... Na zdraví! :)

Zpět na všechny články

0 Komentářů k článku Šálek čaje pro každého - MIXITEA


Komentář

Další články

0 Košík Nahoru