Mixujeme pohádkový Valentýn. ❤ Je tu zamilovaná kolekce dobrot a nový tubus

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Čokoládové truffles s malinami

Valentýn je za dveřmi a my jsme si pro vás ve spolupráci s Romčou z blogu Na skok v kuchyni připravili jedno sladké čokomalinové pokušení, o které se mohou pokusit i ti méně kuchařsky zdatní ;) V hlavní roli září naše úžasné křupavé maliny, které jsou naším již tradičním ovocným bestsellerem a v kuchyni se s nimi dá krásně kouzlit. Tento recept vám zabere jen pár minut a své milované těmito lahodnými kuličkami zaručeně potěšíte. Nejen na Valentýna!

POTŘEBUJEME: 

  • 250 g kvalitní hořké čokolády
  • 90 ml smetany ke šlehání 
  • 20 g másla 
  • 2 lžíce likéru Grand Marnier 
  • Kůra z jednoho pomeranče 
  • Špetka soli 
  • Několik kapek vanilkového extraktu 
  • Lyofilizované maliny (cca 30 g) - koupíte ZDE

1) Čokoládu si nasekáme nadrobno a dáme do misky. 

2) Smetanu dáme do rendlíku a zahříváme, dokud nám nezačne probublávat. V tu chvíli dáme máslo a ihned, jak se rozpustí, stáhneme z plotny. 

3) Smetanou přelijeme čokoládu a dobře zamícháme. Čokoláda by se nám měla dobře rozpustit. Pokud se tak nestane, necháme ji nad vodní lázní dorozpustit. 

4) Přidáme likér, kůru z pomeranče, špetku soli a vanilkový extrakt. Vše dobře promícháme a necháme v lednici vychladit minimálně 3 hodiny. 

5) Po vychladnutí čokoládu vyjmeme z lednice a s pomocí lžíce, kterou si čokoládu vydlabujeme, pak v dlaních tvarujeme kuličky. 

6) V misce si podrtíme lyofilizované maliny, které poté přesejeme, abychom v nich neměli semínka. 

7) Hotové kuličky obalujeme v malinovém prachu, poté je dáme do papírových košíčků a skladujeme v lednici.

Přejeme dobrou chuť a pokud se do této dobroty pustíte, nezapomeňte se o to s námi podělit na Facebooku či Instagramu! ;) 

Zpět na všechny články

0 Komentářů k článku Čokoládové truffles s malinami


Komentář

Další články

0 Košík Nahoru