Mixujeme pohádkový Valentýn. ❤ Je tu zamilovaná kolekce dobrot a nový tubus

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

S podzimem jsou čokolády zpět!

Pro všechny čokoholiky i občasné milovníky pravé čokolády máme dobrou zprávu – teplé počasí nám již nedělá vrásky a opět v našem sortimentu najdete exkluzivní pořádné tabule. Vychutnat si můžete již známe kombinace, kde vyniká 70% čokoláda Saint Domingue a bílá čokoláda Velvet s barevným lyofilizovaným ovocem. Luxusní je i oříšková čokoláda s chilli a pekany nebo zelená novinka, exkluzivní Mačokoláda s čajem Matcha tea v bio kvalitě s pistáciemi.

Že je čokoláda jedním z nejoblíbenějších hříchů lidstva je neoddiskutovatelný fakt, může ale být prospěšná čokoláda zdraví? Možná Vás překvapíme, ale ano. Pojďme se tedy podívat na její zdraví prospěšné účinky.

Není čokoláda jako čokoláda

Určitě jste v supermarketech zaznamenali ohromnou nabídku čokoládových tabulek, ty však často nemají s kvalitní čokoládou nic společného. Jak tedy poznat opravdovou a kvalitní čokošku? Především dle procentuálního obsahu kakaové sušiny. Obsahuje kakaovou hmotu a kakaové máslo. Rádoby čokoládám s obsahem rostlinného tuku a kakaového prášku se raději vyhněte, ty vskutku prospěšně nepůsobí. Mléčná čokoláda by měla obsahovat alespoň 30 % kakaové sušiny, hořká čokoláda alespoň 50 %, luxusní čokoláda ideálně kolem 70 %.

U nás najdete luxusní čokošky jak se patří.


A jak to je tedy s tím zdravím?

Nejznámějším účinkem čokolády je navození pocitu radosti a pohody a to díky obsahu endorfinů, jinak taky hormonů štěstí. Co možná nevíte je, že obsahuje fenyletylamin, který tlumí úzkost, paniku a stud. Theobromin podporuje soustředění a zvyšuje bdělost. Odvodňuje organismus a blahodárně působí na věnčité srdeční tepny. Čokoláda a zdraví jdou tedy ruku v ruce. Je totiž rovněž bohatým zdrojem minerálů (fosfor, draslík, vápník, železo) nebo vitamínu B, PP a E.

Čokoláda zdraví sice prospívá, ale všeho s mírou. Známé jsou čokoládové diety, ale pozor na velké množství tuků a cukrů. Pokud jste čokomilci v pravém slova smyslu, konzumujte do 4 kousků denně, ideálně pak 1-2 krát za týden. Takové množství Vám jen prospěje. Naše čokoláda je jako dělaná na delší ulamování třeba u televize, je totiž královsky velká.

Jak se Vám líbí nový vzhled Čokomixitu?


Co nevíte o čokoládě..

Slavný svůdce Casanova věděl o jejích afrodiziakálních účincích, proto ji přimíchával do šampaňského. Aztécký vládce Moctezuma I. pil až 50 šálku denně, zejména před dámskými návštěvami. Naopak církev ji právě pro své účinky zakázala.

Čokoláda se také přidává do různých pokrmů. Naopak do čokolády je přidáváno nejrůznější koření, například chilli. Pokud se však rozhodnete pro kulinářské experimenty, dávejte při tom pozor na svého pejska. Obsahující kofein a theobromin není schopný strávit. Vy si však s trávením nelamte hlavu. Dodržujte doporučenou dávku a budete se cítit na vrcholku sil.

A tak se to u nás balí pro Vás..

Můžete se těšit i na menší reportáž ze zákulisí výroby naší čokolády. Prozatím přejeme krásný chuťový zážitek a nezapomeňte, že naše velká 250 gramová čokoláda funguje i jako dokonalý dárek! 

Zpět na všechny články

5 Komentářů k článku S podzimem jsou čokolády zpět!

Lída

Lída

Sbíhají se mi sliny, tohle mi nedělejte! :-D

Odpovědět
janička

janička

Ahojte jak se mate a ty cokolady so dobre a ja si kupuji ti cokolady

Odpovědět
Peťa

Peťa

Ahoooj, máte představu, kdy bude opět ta čokoláda s malinami? Čekala jsem moc dlouho a teď je vyprodaná a fakt ji moc potřebuji :D

Odpovědět
Jana

Jana

Dobrý den, budete mít čokolády zase v nabídce? Chtěla jsem ji věnovat mamince k svátku matek..tak jestli to stihnu?

Odpovědět
Janžůrka

Reakce na komentář od Jana

Janžůrka

Dobrý den, chci se zeptat jestli máte ještě jiný příchutě čokolád a jestli je dovážka domůa a jak dlouho dovážka trvá a jestli máte nijakou tu slevu, protože mi příde, že ti vaše krásný čokoládky jsou nijaký drahý :D


Komentář

Další články

0 Košík Nahoru